Makyaj süngerleri nerelerde kullanılır? Hangi çeşidini almak gerekiyor?

Makyaj süngerleri, farklı şekil ve boyutlarda karşımıza çıkıyor. Popüler yumurta şeklindeki güzellik süngerleri dünyayı etkisi altına alsa da aslında aralarından seçim yapabileceğiniz 20'den fazla farklı makyaj süngeri türü vardır. Elbette kusursuz bir makyaj için makyaj süngerininin doğru şekilde kullanımı da bir o kadar önemlidir. İşte makyaj süngeri kullanım tüyoları...

26 Kasım 2021, Cuma 18:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başlangıçta profesyonel makyaj sanatçıları tarafından film setlerinde ve moda şovlarında kullanıldı ve sevildi. Birkaç yıl öncesine kadar, sanatsal makyaj fırçalarına karşı artan talep nedeniyle makyaj süngerleri güzellik dünyasındaki popülaritesinin bir kısmını kaybetmişti.

Şimdilerde kare, üçgen silikon ya da sünger birçok varyasyonu çıkan makyaj süngerlerinden özellikle pratik, yumurta şeklindeki makyaj süngerleri son zamanlarda en sık karşılaştığımız çeşitler arasında yer alıyor. 

Yumurta şeklindeki makyaj süngeri; pürüzsüz, gözeneksiz bir görünüm için herhangi bir krem ​​veya sıvı makyaj ürününü cilde uygulamak ve karıştırmak için tasarlanmıştır.

Özel su ile aktive olan köpüğü ve yüzünüzün hemen hemen her konturuna ulaşabilen küre şekli ile tanınır.



Makyaj süngeri en doğru şekilde kullanmak için; süngeri ıslatın, fazla suyu sıkın ve ardından fondöten ile karıştırın. İşte bu kadar kolay!

Bu makyaj süngeri fondöten, kapatıcı, güzellik balsamları (daha çok bb kremler olarak bilinir), serumlar ve nemlendiriciler uygulamak için kullanılabilir.



Kama makyaj süngerleri, yüz çevrenizin her kenarına gerçekten ulaşmanıza izin veren düz kenarlara ve diplere sahiptir.

Kamalı sünger ıslak veya kuru olarak kullanılabilir. Ürünü cilde uygulamak için uygulama alanlarında küçük dokunma hareketleri yapın.

Kamanın köşeli veya kısa kenarı, burun gibi küçük alanları şekillendirmek için kullanılabilir. Kama süngerler ayrıca göz altı veya kaş çevresi gibi ulaşılması zor ve daha küçük yerler için oldukça iyi çalışır.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 maddede eşsiz doğal nemlendirici: Badem yağının bilinmeyenleri