Highlighter kullanımı hakkında merak ettiğiniz her şey (Highlighter nedir?)

Günümüzde makyajın artık yeni bir kahramanı var: Aydınlatıcı, diğer bir adıyla highlighter. Yakın zamanda kozmetik raflarında yerini alan highlighter, parıltısıyla göz kamaştırırken herkesin merakını uyarmayı başardı. Highlighter nasıl kullanılmalı ve highlighter seçerken nelere dikkat edilmeli merak ediyorsanız, detaylar haberimizde.

28 Ağustos 2018, Salı 11:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Highlighter nedir?

Highlighter nedir?

Highlighter diğer bir adıyla aydınlatıcı yüzün T bölgesini aydınlatmak ve yanaklarda parlak bir görüntü elde etmemize yardımcı olur. Bu şekilde ifadenize taze ve canlı bir görünüm katar.


Highlighter Nasıl Kullanılır ?

Highlighter Nasıl Kullanılır ?

-Elmacık kemikleri: Aydınlatıcıların en çok kullandığımız bölge elmacık kemikleridir .Uyguladığınız allığın üst bölgesine yani kemiğinizin üzerine aydınlatıcı sürmek kemiklerinizi daha çok belirginleştirir ve daha hoş bir görüntü oluşturur.

-Kaşlar: Kaşlarınızın altına, üst kısmına ve başlangıç noktasından ortasına kadar aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

-Burun: Burnunuza uygulayacağınız aydınlatıcı burnunuzu daha kalkık gösterir.Ancak doğru uygulanmadığı takdirde burnunuz olduğundan daha büyük gözükür.

-Çene: Çenenizin alt kısmına ve ortasına doğru aydınlatıcıyı uygulayabilirsiniz.

-Göz pınarları: Göz pınarlarına aydınlatıcı sürmek gözlerinizin daha büyük ve belirgin gözükmesini sağlar.

-Dudaklar: Dudaklarınızın daha dolgun ve kalkık gözükmesini istiyorsanız en üst kısmına yani “V” şeklinde olduğu noktaya aydınlatıcı sürebilirsiniz.Highligther Makyaj Nasıl Yapılır?

Highligther Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Highlighter,pek çok kadının vazgeçilmez makyaj malzemeleri arasındadır.Hatta pek çok kişi highlighter kullanmadan makyaj yapmayı düşünemez. Çünkü highlighterı doğru uyguladığınız da cildinize hiç olmadığı kadar aydınlık ve parlak bir görünüm kazandırır.Highlighter uygulamak uzmanlık gerektiren bir iştir.Eğer yanlış uygulanırsa cildinizin yağlı görünmesi kaçınılmazdır.Bu konuda en önemli nokta bu dengeyi ayarlayabilmektedir.Bu yüzden pratiklerle bu dengeyi sağlamak gerekir.


  • Highlighter kullanırken parmak uçları kullanılır. Bu sayede daha doğal bir görünüm elde edilir.
  • Highlighterınızı uygulamadan önce ince bir kat fondöten sürün.Fondötenden sonra Highlighter’ı T bölgenize uygulayın ve parmak uçlarınızla yayın.Daha sonra elmacık kemiklerinize de biraz sürebilirsiniz.


Highlighter Çeşitleri

Highlighter Çeşitleri

Highlighter’ın toz, likit ve stik olmak üzere 3 çeşidi vardır...

Toz Highlighter

Toz Highlighter

Likit highlighterlara kıyasla içlerinde daha az ışıltı barındırırlar. Bu bakımdan günlük hayatta rahatça kullanabileceğiniz bir çeşittir. Yüzde doğal bir görüntü sağlarlar. Sünger veya fırça yardımıyla elmacık kemikleri, burun kemiği, kaş altı, dudak üstü ve çeneye uygulanır.


Likit Highlighter

Likit Highlighter

Bu çeşidi kullanırken dengeyi iyi ayarlamak önemlidir. Çünkü yansıması ve ışıltısı çok fazladır. Genellikle bu ürünün tek bir damlası bile yeterlidir. Parmak uçları yardımıyla uygulanabilir. Gece makyajlarının vazgeçilmezi olan bu çeşit ciltte hafif ıslak ve nemli bir görüntü yaratır. Elmacık kemiklerine ve çok hafifçe gözaltlarına uygulanabilir.

Stik Highlighter

Stik Highlighter

Stik şeklinde olduğundan kullanımı en kolay aydınlatıcı çeşididir. Elmacık kemiklerinizin üzerine uygulamak için idealdir. Yüzünüzde daha etkileyici bir görünüm yaratır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kışın cildi koruyan 10 besin