Makyajı görünmüyor diye üzülenlere: Şeffaf maske

Salgın döneminde maske takmak tam olarak zorunlu hale gelince, maskesi nedeniyle makyajı görünmeyenler bu konuya çok içerledi. Özellikle makyaj yapmaya alışık olanlar maske takarken cilt makyajından ziyade göz makyajına yöneldi. Pek çoğumuz ruj sürmeyi bıraktık. Ancak şeffaf yapısı ve güçlü filtreleriyle oldukça rahat bir kullanım sunan LEAF isimli şeffaf maske, bu soruna çözüm oldu. Artık maske takarken de sabahları ayna karşısında makyaj ritüelini sürdürmek mümkün hale geldi.

01 Temmuz 2020, Çarşamba 09:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Salgın döneminde makyaj yapmak birçoğumuz için sadece külfet. Ancak salgının neden olduğu düşük motivasyona, makyaj kadar iyi gelen bir şey yok. Özellikle mesleği evden devam etmeye uygun olmayanlar, halen her sabah kalkıp işe gidiyor. Bu kişiler arasında makyaj yapmayı sevenler maske yüzünden makyajın görünmemesine üzülüyordu. 


Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylandı

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylandı

Redcliffe Medical isimli şirket, şeffaf maske üretimine başlayarak corona virüs salgını döneminde makyaj yapmaya devam etmek isteyenler için devrim niteliğinde bir buluşa imza attı. Detroit merkezli şirket tarafından geliştirilen maske, kullandığımız maskelere göre oldukça rahat bir kullanım sunuyor. N99+ standardında hava filtreleme ve kendinden sterilizasyon özelliklerine sahip bu maske, dünyanın ilk FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) kayıtlı şeffaf maskesi konumunda bulunuyor.

Işığa maruz kalan COVID-19 virüsü etkisiz hale geliyor

Işığa maruz kalan COVID-19 virüsü etkisiz hale geliyor

Yapılan araştırmalar ultraviyole ışığa maruz kalan COVID-19 virüsünün yüzde 99 oranında etkisiz hale geldiğini gösteriyor. Ayrıca filtreleme seçeneği ve HEPA filtreleri sayesinde diğer maskelere göre iki kat oranla daha rahat nefes alışverişine imkan tanıyor.


İsmi yapraklardan geliyor

İsmi yapraklardan geliyor

Doğadan esinlenen tasarıma sahip ürünün isminin çıkış noktası da yapısal olarak benzediği yapraklardan geliyor. Silikondan yapılmış esnek ve yeniden kullanılabilir dış yüzey, sayesinde kullanıcının sorun yaşamadan yüz kilidini açmasına imkan tanınıyor. Maske, tasarımında şeffaflıkla büyük oranda ön plana çıksa da dört farklı boyutu ve çeşitli renk seçenekleriyle de her yaştan kişiye kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Kim bilir, belki podyumda da görürüz

Kim bilir, belki podyumda da görürüz

Maskenin şeffaf oluşu, sağlık avantajlarının yanısıra moda sektörünün de ilgisini çekecek gibi duruyor. Makyajına verdiği emeğin görünmesini isteyenler tarafından yoğun talep göreceğini tahmin ettiğimiz maske, kim bilir, belki yakın zamanda podyumlarda da görünmeye başlar. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hepimizin evinde var: 10 beyaz tişört kombin önerisi