Makyajsız da güzel görünmenin 10 püf noktası

Ünlülerin makyajsız hâllerini ortaya döken fotoğraf galerilerini gezerken içinden geçeni tahmin edebiliyoruz: “İyi ki onların yerinde değilim.” Makyajsız beğenilmeyeceğin korkusunu bir kenara bırakmanın zamanı geldi. Sözümüzü dinlersen, doğal hâlinle de çok güzel görüneceksin.

10 Nisan 2021, Cumartesi 10:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yorgun göz çevresine dikkat

Yorgun göz çevresine dikkat

Yorgun görünen bir yüzün en büyük nedenlerinden bir tanesi, yorgun göz çevresidir. Göz çevreniz gün boyu bilgisayar ekranına bakmaktan, yorgunluktan koyulaşır. Koyulaşan göz altlarınıza da düzenli olarak aydınlatıcı sürmek sizi bir döngüye sokar. Göz altı kapatıcısı alışkanlığınızı bırakın diyemem ama en azından geceleri yoğun nemlendirme etkili göz çevresi kremi kullanarak, yorgunluk izlerini azaltabilir hatta silebilirsiniz.


Şişkinliklerinizi giderin

Şişkinliklerinizi giderin

Göz altı morlukları ve şişkinliği için soğutucu maskeler anında etki gösteren yardımcılardan. Cilt maskenizi uygularken parça maskeleri de göz altlarınıza yerleştirin ve zamanı efektif kullanın.

Kaşlarınızı tarayın

Kaşlarınızı tarayın

Siz farkında olmasanız da dağınık kaşlar yüzünüze bakımsız bir görünüm veriyor. Bu yüzden kaşlarınızı taramayı ihmal etmeyin. Söz dinlemeyen tüylere sahipseniz doğal içerikli bir sabundan yardım alın.

 Kıvrık kirpikler için maskaraya mecbur değilsiniz

Kıvrık kirpikler için maskaraya mecbur değilsiniz

Kıvrık kirpiklerin bakışlarınızı ne kadar değiştirdiğine inanamayacaksınız. Uyanmış, canlı ve enerjik bakışlar için önce kirpiklerinizi tarayın, sonra kıvırın ve ardından tekrar tarayın.


8 saat uyuyun

8 saat uyuyun

Makyajın bile yapamayacağı şeyler var. Makyaj cildinizi yenilemez, yorgunluk izlerini maskeler ama yok edemez. Oysa uyku bunları yapabilir. En az 7 saat uyumaya özen gösterin. 7-8 saatlik bir uyku, göz altınızdaki morlukların azalmasına hatta yok olmasına yardımcı olacaktır.

 Serum kullan

Serum kullan

Cildinin doğal tazeliğiyle övünmek için buna ihtiyacın var. Bu konuda en büyük yardımcınsa serumlar. Normal nemlendiricilerin ulaşamadığı cildin en alt katmanına nüfuz ederek cildi besliyor ve gençliğini muhafaza ediyor.

 Temizlik ve nemlendirme

Temizlik ve nemlendirme

Yüzüne sürdüğün bütün makyaj ürünleri sana aydınlık ve parlak bir cilt vadeder. Oysa bunun için uyman gereken tek bir temel kural var. Cildini derinlemesine temizlemek ve düzenli olarak nemlendirmek. Bunları yapmak cildini aknelerden ve yaşlanma belirtilerinden koruyor, canlı ve taze bir görünüm kazandırıyor.  Dudaklarına sadece balm yetmez

Dudaklarına sadece balm yetmez

Oda sıcaklığındaki bir çay kaşığı balı aynı miktarda zeytinyağı veya badem yağıyla karıştır. Karışıma bir, iki çay kaşığı beyaz ya da esmer şeker ekle. Hamur kıvamına gelene kadar karıştır. Elinle dudaklarına sür ve birkaç dakika beklet. Ölü derileri kaldırmak için dairesel hareketlerle masaj yap, ardından ılık suyla durula. Dudak nemlendiricini ya da bir kat zeytinyağını sürerek bakımını bitir. Bunu haftada bir kez tekrarlayabilirsin.


Kendine güven

Kendine güven

Bunun için makyaja ihtiyacın yok. Kendini sevmen ve gelişime açık olman yeterli. Gün içinde ne yaşarsan yaşa gülümsemeyi unutma! Etrafa saçtığın her gülücüğün sana geri döneceğinden emin ol. Stresle savaşmanın kendince yöntemini bul ama bu kesinlikle yanındakilere patlamak ya da tatlıyı abartmak olmasın. Çünkü cildine stres kadar zarar veren bir şey varsa o da şeker. Şekeri azalt, sebzeyi çoğalt.


Ufak gençlik iksirleri

Ufak gençlik iksirleri

Onu ne masallarda, ne de pahalı ürünlerde ara. Gençlik iksiri aslında suyun ta kendisi. Beslenme düzeninin ve vücut kimyanın gerektirdiği kadar su içmen çok önemli. Suyu ılık içmek sindirimine yardımcı olurken, soğuk suyla duş almak cildini sıkılaştırır. Güzellik uykunu da ihmal etme. Sekiz saatlik düzenli bir uyku, mor halkaların, ince çizgilerin ve solgun cilt renginin önüne geçiyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç teli nasıl kalınlaştırılır?