Makyajsızken de bakımlı görünmenin 5 püf noktası

Karantinada makyaj yapmamaya çok alıştık. Pek çoğumuz artık makyajlı yüzlerimize alışık değiliz. Sürdüğümüz bir rimel bile bizi anında değiştiriyor, bir allık yüzümüzü anında canlandırabiliyor. Peki yüzümüzü makyajla yormak istemiyorsak, yine de bakımlı görünmenin yolları var mı? İşte bunun için cilt bakımına biraz zaman ayırmak gerekiyor. İşte makyajsızken de bakımlı görünmenin 5 püf noktası!

30 Mayıs 2020, Cumartesi 13:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Nemlendirici

Nemlendirici

Kuru bir ciltle bakımlı görünmek her zaman zordur. Hem bakımlı görünmek hem de sağlıklı bir cildin anahtarı 'nem bombası'na maruz kalmış bir ciltten geçiyor. Bunun için Garnier'nin nem bombası ideal. Garnier Nem Bombası'nın çeşitli sitelerdeki fiyatı ortalama 45 TL civarı.

Şişkinlik giderici

Şişkinlik giderici

Sabahları uyandığınızda en büyük probleminiz ne? Biz tahmin edelim, hepimizin olduğu gibi şiş gözler. Şişlik gidermek için yeşil çay ve soğuk kaşık gibi evde uygulayabileceğiniz yöntemler olsa da, uzmanda yardım almaktada da sakınca yok. 111 Skin'in Sub-Zero De-Puffing göz maskesi 330 tL civarına bulmak mümkün.

Kaşlar

Kaşlar

Yapmayın, kaş uygulamaları makyajdan sayılmıyor artık günümüzde. İfadenize en büyük katkıyı sağlayan kaşlarınızı unutmayın ve küçük bir dokunuşla ifadenizi yumuşatarak daha bakımlı görünmenin. Yves Roche'nin bu kaş maskarası 69.90 TL.

Kirpikler

Kirpikler

Maskara kullanmadan da anlamlı bakışlar elde etmek mümkün. Kirpik kıvırıcıyı bazı kadınlar kullanmaya cesaret edemese de dikkatli kullanıldığında maskaraya sonsuza kadar elveda diyebilir, sadece kirpiklerinizi boyamak için kullanabilirsiniz. İyi bir kirpik kıvırıcı, -genetik olarak biraz şanslıysanız- size ipek kirpiğe yakın sonuç verebilir. Tchibo'nun bu ısıtıcılı kirpik kıvırıcısı 79.90 TL.

Dudak nemlendirici

Dudak nemlendirici

Ruj kullanmayı sevmiyorsanız siz de dudak nemlendirici bağımlılarındansınız ve bu konuda yanıldığımızı düşünmüyoruz. Nemli dudaklar bir anda yüzünüzün rengini değiştirir sizi olduğunuzdan çok daha canlı gösterebilir. Burt's Bees'in bu hafif parlatıcılı dudak nemlendiricisi 60 TL.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tıraş kesikleri ve tahrişe karşı 7 erkek bakım tüyosu