Malatya'da bir kişi 'hesap az geldi' diye katliam yapmış!

Malatya’da, 4 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı olayla ilgili iddianame hazırlandı. Beş lira gelen hesapla rencide edildiğini düşünen gencin dehşet saçtığı ortaya çıktı

25 Ekim 2017, Çarşamba 08:34
A A
Malatya'da bir kişi 'hesap az geldi' diye katliam yapmış!
Malatya'da 20 Mart 2017'de bir kafede meydana gelen ve 4 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı olayla ilgili hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. İddianamede; cinayetin işlendiği gün "Pisiko" lakaplı Hakan Kaba'nın (32) kız arkadaşlarıyla müşteri olarak kafeye gittiği ve yanındakilere yüksek sesle bağırarak tartıştığı, bir müddet sonra kasaya giderek hesabı sormaksızın 100 lirayı kasadaki görevliye doğru attığı yer aldı.
 

HESAP AZ GELİNCE...


İddianameye göre kasadaki görevli daha önce de aynı kafeye gelen Hakan Kaba'ya "jest" olsun diye hesabın 5 lira olduğunu söyledi. Bu düşük hesapla rencide edildiğini düşünen Hakan Kaba ile kafede çalışanlar arasında tartışma yaşandı.
 

4 KİŞİ ÖLDÜ, 7 KİŞİ YARALANDI


İddianameye göre; aynı akşam Hakan Kaba beraberinde kardeşi Enes Kaba ve 7 arkadaşı ile birlikte kafeye gitti. Kaba, yanlarına gelen işletmeci Aykut Ökten'den 50 bin lira haraç istedikten sonra tabancayla Serdar Ökten'in bacağına doğru ateş etti. Serdar Ökten de üzerindeki tabanca ile Hakan Kaba'ya ateş açtı. İki grup arasındaki silahlı kavgada Hakan Kaba'nın yanı sıra Burak Akpınar (21), Erdinç Barutçu (23) ile kafe işletmecilerinden Serdar Ökten (41) öldü. (Sabah)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Meral Akşener'in kuracağı partinin üyeleri belli oldu