Malatya'da 'Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi' düzenlendi

Malatya'da 'Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi' düzenlendi

Malatya'da 'Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi' düzenlendi

04 Temmuz 2021, Pazar 18:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MALATYA, (DHA)- MALATYA'da, bu yıl 3'üncüsü düzenlenen 'Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi' sağlık, teknoloji ve bilime ilgilisi olan gençlerden ilgi gördü.
Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bilimsenol Platformu tarafından 3'üncü Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi' düzenlendi. Zirveye; Türkiye'nin önde gelen girişimcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Katılımcılara bilim, sağlık ve teknoloji alanlarında gençlere bilgi verildi. Zirve, yeniliklere açık olan gençler tarafından ilgi gördü. İki gün boyunca devam eden zirveyle, öğrencilerin iş sektörünü daha iyi tanıması, sektörde çalışan yöneticilerin başarı hikayeleriyle öğrencilere yol göstermek ve örnek olunması hedeflendi.
Kazakistan Farabi Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Emirhan Belli, küçük yaştan beri birçok bilimsel çalışmalar yaptığını ve bu platformu bilimsel çalışmak yapmak isteyen gençlerle, girişimcileri bir araya getirmek için kurduklarını söyledi. Belli, bilimsel çalışma yapmak isteyen gençlere öncülük etmek istediklerini kaydederek, "BilimSenOl Platformu olarak, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine girişimciliği, bilimi yayıyoruz ve bu sayede de hedefimiz 81 il, şuanda 45 ilde bilimi yaydık. Pilot il olarak da Malatya’da ilk yaptık. Bilim atölyeleri kurduk. Laboratuvar desteği verdik köy okullarına sponsorlarımızın desteğiyle ve daha da genişletmeyi düşünüyoruz. Umarım bizim gibi birçok genç bilimin, teknolojinin ve girişimin farkına varır. Onlar da bir yerden
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Malatya’da samanlık yangını