Malezya'daki fuarın gözdesi Türkiye olacak

Türkiye, 16-19 Nisan'da Malezya'da gerçekleştirilecek Asya SavunmaHizmetleri (DSA) Fuarı'na katılacak

15 Nisan 2018, Pazar 14:49
A A
Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre,  Malezya Savunma Bakanlığı'nın ev sahipliğinde bu yıl 16'ncısı düzenlenecek DSA  Fuarı, 16-19 Nisan 2018 arasında Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da  gerçekleştirilecek.

Söz konusu fuarı 45 ülkeden 350’den fazla resmi heyetin ziyaret  ederek görüşmeler gerçekleştireceği öngörülüyor. Öte yandan 43 bin kişinin fuarı  ziyaret etmesi bekleniyor.

DSA 2018'de Türkiye bin 418 metrekarelik alanıyla en geniş katılım  gerçekleştirecek ülke olacak.

En son 2016 yılında 21 firma ile DSA Fuarı'na milli katılım sağlayan  Türkiye, bu yıl da Savunma Sanayii Müsteşarlığı öncülüğünde 29 kurum ve kuruluş  ile söz konusu fuarda yer alacak.

Fuarda ayrıca Türkiye ve Malezya arasındaki insansız hava araçları,  hava platformları için hedefleme podu ve aviyonik modernizasyonu, yazılım tabanlı  telsiz projeleri, çeşitli mühimmatlar, çok maksatlı destek gemileri konularında  iş birliği yapılması öngörülüyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.