Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı! Hurda araç düzenlemesinde tarih belli oldu

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı! Hurda araç düzenlemesinde tarih belli oldu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, hurda araç düzenlemesinin yürürlüğe gireceği net tarihi açıkladı. Ağbal, "Hurdaya ayrılacak araçlar için vereceğimiz ÖTV teşviki uygulamasını yönlendirecek tebliğ hazırlığını tamamladık. Ekonomi Bakanlığımızla birlikte hazırladığımız tebliğ, pazartesi günü Resmi Gazete'de yayımlanacak ve uygulama başlayacak" dedi. Hurda araçlarla ilgili düzenleme Mart ayında Meclis'ten geçmişti

07 Haziran 2018, Perşembe 09:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Şimdiden çok sayıda hurda otomobilin toplandığı ve uygulamanın biran önce başlamasının beklendiği anlaşılıyor. Otomotiv firmaları da büyük bir kampanyaya hazırlanıyor. 16 ve daha büyük yaştaki otomobillerini hurdaya çıkaran vatandaşlarımız, yeni araç alırlarsa ÖTV'yi 10 bin lira daha az ödeyecek. Yani, yeni araçlarını 10 bin lira daha ucuza almış olacak" dedi.

6 MİLYON HURDA ARAÇ BULUNUYOR

Türkiye'de yaşı 16'nın üzerinde olan 4.3 milyon adet otomobil, 163 bin minibüs ve 779 bin adet kamyonet bulunuyor. Bunlara yine 16 yaş üstü diğer ticari araçlar eklendiğinde rakam 6 milyonu buluyor. Hurda araçlarla ilgili düzenleme Mart ayında Meclis'ten geçmişti. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Emlak Vergisi'nde ilk taksit zammı