Mamak Belediyesi'nin basketbolcuları tekerlekli sandalye ile salonda

Mamak Belediyesi'nin basketbolcuları tekerlekli sandalye ile salonda

A A
Mamak Belediyesi'nin basketbolcuları tekerlekli sandalye ile salonda

ANKARA, (DHA)- MAMAK Belediyesi Basketbol Takımı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ilk kez tekerlekli sandalyede maç yaptı.
Mamak Belediyesi ile Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ortez-Protez Bölümü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında spor şenliği düzenledi. Başak Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen şenlikte, Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, Güçlü Eller Tekerli Sandalye Basketbol Takımı ve Mamak Belediyesi Paravolley Takımı gösteri maçı yaptı. Spor şenliğine Başkan Vekili Mulla Ali Çetin, Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ortez-Protez Bölümü Başkanı Prof. Dr. Serap Alsancak ve Mamak Belediyesi Basketbol Takımı Başkanı Ercan Kınacı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Engelliler için farkındalık ve duyarlılık oluşturmak adına yapılan etkinlikte, Mamak Belediyesi Basketbol Takımı ilk kez tekerlekli sandalyede maç yaptı. 
Engellilerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek ve empati kurmak için böyle bir program düzenlediklerini kaydeden Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci, “Bu maçlar bize azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağının en önemli göstergesi oldu. Hep birlikte daha çok kenetlenirsek, onları daha çok desteklersek, önünü daha çok açarsak, fırsat verirsek ve daha çok birlikte çalışırsak başarılarının daha da artacağına yürekten inanıyorum” dedi. 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Koza Altın, vergi sıralamasında 20'nci sıraya yükseldi