Manavgat Irmağı alarm veriyor

Antalya Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin düşmesi nedeniyle çamurdan adacıklar oluştu. Bu nedenle tekneler 10 gündür tur yapamıyor

25 Şubat 2017, Cumartesi 10:59
A A
Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin düşmesi nedeniyle ırmak üzerinde yer yer adacıklar oluşurken etrafa balçık ve yosun kokusu yayılmaya başladı.

Bu durumun, ırmak üzerinde bulunan Oymapınar ve Manavgat barajlarının özelleştirilmesinin ardından kamu kurumları ile barajları işleten firmalar arasında koordinenin sağlanamamasından kaynaklandığı iddia edildi.Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin düşmesi nedeniyle turist taşımacılığı yapan tekneler şelaleye gidemediği için çalışamaz duruma geldi.

İMZA TOPLANACAK

İşlerinin kötü olduğunu belirten tekne sahipleri ve çalışanları, su seviyesinin düşmesiyle birlikte işlerin tamamen durduğunu, önlem alınmaması durumunda seslerini duyurabilmek için imza toplayacaklarını dile getirdi.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.