Manavgat OSB Başkanlığı'na Ali Cinkaya seçildi

Manavgat OSB Başkanlığı'na Ali Cinkaya seçildi

Manavgat OSB Başkanlığı'na Ali Cinkaya seçildi

25 Mayıs 2021, Salı 16:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

MANAVGAT, (DHA)- AHMET Boztaş'ın hayatını kaybetmesinin ardından boşalan Manavgat OSB Başkanlığı'na Ali Cinkaya seçildi.

Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cinkaya oldu. Manavgat OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş'ın koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 4 Mayıs tarihinde hayatını kaybetmesinin ardından yasa gereği seçime gidildi. MATSO Toplantı Salonunda tek aday ile gidilen seçimde yönetim kurulu üyelerinin tamamının oyu ile Manavgat OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına Ali Cinkaya, başkan vekilliğine ise Mustafa Yazan seçildi. Seçimde MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör de hazır bulundu.

Manavgat OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cinkaya, yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, seçimin hayırlı olmasını diledi. Merhum Başkan Ahmet Boztaş'ın yolunda ilerleyerek, kaldığı yerden Manavgat OSB ile ilgili çalışmaları yürüteceklerini kaydeden Cinkaya, "Merhum Başkanımız Ahmet Boztaş, OSB'nin şehrimizde kurulmasını için çok büyük çabalar gösterdi. Merhum başkanımızın bıraktığı bayrağı kaldığı yerden azimle çalışarak aynı şekilde Manavgat OSB Müteşebbis Heyet Başkanımız ve Manavgat Kaymakamız Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında yönetim ve müteşebbis heyet olarak aynı azimle sürdüreceğiz. 2020 yılı sonunda kurulan OSB'de önümüzdeki süreçte Maliye Hazinesi OSB arazisinin devri gerçekleşecek. Ardından planlamalar yapılarak Manavgat OSB'yi hızlı bir şekilde hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi.

Manavgat'ta OSB'nin hayata geçmesiyle şehrin ekonomisinin çeşitleneceğini vurgulayan Cinkaya, Manavgat ekonomisinin OSB ile güçleneceğini belirtti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kumköy turizm yoluna sıcak asfalt