Manikür sevenler için 8 farklı tırnak şekli

Manikürsüz hayatın geçmeyeceğini düşünüyorsan doğru yerdesin. Her seferinde french yaptırmaktan ve tırnak şeklinden sıkılmış olabilirsin. İster akrilik oje ister jel oje olsun, şimdi bahsedeceğim tırnak şekillerini denemek için sabırsızlanacaksın. İşte 8 popüler tırnak şekli.

31 Aralık 2019, Salı 14:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-Oval tırnaklar

1-Oval tırnaklar

Uzun veya kısa, oval tırnaklar her zaman kazanan olacaktır. Kavisli kenar, tırnak eğrisini neredeyse yansıttığından, bu şeklin teoride herkes için ideal tırnak stili olduğu düşünülüyor. Oldukça ilginç bir teori olsa da, oval tırnakların herkese yakıştığı bir gerçek.

2-Küt tırnak

2-Küt tırnak

Dar bir tırnak yatağın varsa, bu stil parmaklarınızı ciddi olarak düzleştirecektir. Ancak dar tırnak yatağınız yoksa, küt tırnak kesiminden kaçınman gerekir. Düz uç, ekstra genişlik yanılsamasını verir, bu nedenle tırnakların gerçekte olduğundan daha geniş görünmesini sağlar.

3-Stiletto tırnak

3-Stiletto tırnak

Stiletto ayakkabılar gibi, bu tırnak şekli çok uzun ve keskin bir yapıya sahiptir. Korkutucu görünebilirler, ancak oldukça kırılganlardır. Stiletto tırnakları kullanmak da ayrı bir mesele. Özellikle klavyede yazı yazmak veya asansörün düğmelerine basmak tam bir cinnet geçirme sebebi olabilir.

4-Düz ve oval tırnak (squoval)

4-Düz ve oval tırnak (squoval)

Düz kenarları ve kavisli bir üst kısmı ile, squoval tırnaklar her zaman zengin gözükmeni sağlayacaktır. Yumuşak kenarları sayesinde kare şekilli tırnaklar gibi takılma veya kırılma olasılığı yoktur. Eğer fazla kırılgan bir tırnak yapısına sahipsen, squoval tırnak şekli tam sana göre.

5-İşaret

5-İşaret

Stiletto şeklindeki kadar uzun olan tırnakların ucu genellikle ok gibi sivri kesilir. Diğer uzun tırnak şekillerinde olduğu gibi, doğal tırnakların yumuşama ve kırılma olasılığı daha yüksek olduğundan, bu tırnak şekli akrilikler için en uygun olanı.

6-Tabut tırnaklar

6-Tabut tırnaklar

Kylie Jenner'ın en çok sevdiği tırnak kesimi olan tabut tırnaklar, Instagram sayesinde gittikçe yaygınlaştı. Akrilikleri tercih etmedikçe, bu tarz tırnaklarınızı daha uzun süre uzatmanız gerekir. Stiletto kadar uzun olan tırnakların ucu dümdüz kesilir. Gerçekten tabut gibi görünen bu tırnaklar uzun süre trend olacak gibi görünüyor.

7-Elmas tırnaklar

7-Elmas tırnaklar

Genellikle çok uzun olan bu tırnak şeklinin konik bir ucu vardır. Dar bir tırnak yatağın olsa bile, doğal tırnakların uçlarında zayıf olabilirler, bu yüzden birçok insan akrilik oje tercih eder.

8-Yuvarlak tırnaklar

8-Yuvarlak tırnaklar

Genellikle kısa ve basit bir görünüme sahiptir. Yuvarlak bir tırnak şeklinde mükemmel bir yarım daire yapmak amaçlanır.

Az bakım gerektiren manikür isteyenler için klasik bir görünümdür. En dayanıklı tırnak kesim şekli budur.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kırışık eller için 10 bakım önerisi