Manisa'da hastalanan askerler olayında flaş gelişme!

Manisa'da hastalanan askerler olayında flaş gelişme!

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasında, 23 Mayıs’ta bulantı ve karın ağrısı şikayetiyle revire başvuran ve bir askerin hayatını kaybettiği bin 49 askerin hastaneye kaldırıldığı olayla ilgili adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

01 Haziran 2017, Perşembe 10:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cumhuriyet Başsavcısı Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 Mayıs’ta bulantı ve karın ağrısı şikayetiyle revire başvuran bin 49 askerden 207’si hastanelerde tedaviye alındığını, bir askerin hayatını kaybettiği olayın sebebinin ilk belirlemelere göre gıda zehirlenmesi olarak görüldüğünü belirtti.


RAPORLAR BEKLENİYOR

         
Olayın meydana geldiği askeri birlikte yedikleri yemekten şüphe edildiği aktaran Şimşek, şunları kaydetti:
         
"İlimiz 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bulantı, kusma ve ishal yakınmaları nedeniyle hastanelere başvuran askerlerle ilgili durum hakkında Manisa savcılığı olarak adli soruşturma başlatıldı. Adli soruşturma kapsamında sağlık ekibinden bilirkişi heyeti oluşturduk. Alınan tahlillerin neticesi tam elde etmediler. Tahlillerin sonucuna göre bize bir rapor yazıp gönderecekler.

Vefat eden askerle ilgili de İzmir Adli Tıp Kurumundan kesim ölüm nedeni raporu bekleniyor. Süreç devam ediyor. Şuana kadar ulaştığımız nokta, askerlerin yediği yemekten kaynaklandığı gibi görünüyor. Muhtemelen o gün askerlere servis edilen hindi etinden şüpheleniyor."
Piyade Er Hüsnü Özel olayda hayatını kaybetmişti.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 6 Ağustos corona virüs tablosu