Manisa'da saldırıya uğrayan Ebru Tireli'nin düşük tehlikesi var

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde tekmeli saldırıya uğrayan hamile Ebru Tireli'nin eşi Akın Tireli, şüpheli Mehmet T. hakkındaki hiçbir haber takip etmediklerini belirterek "Bebeğimiz düşük tehlikesi geçiriyor. " diye konuştu

13 Aralık 2016, Salı 14:08
A A
Ebru Tireli, hamile olduğu için günün belirli saatlerinde evine yakın olan parkta yürüyordu. 4 aylık hamile olan Ebru Tireli geçtiğimiz hafta da parkta yürüyüşe çıktı. Yanına yaklaşan Mehmet T. ona 'burada yürme' diye bağırıp saldırdı. Çocuğuna zarar vereceğini düşünen Ebru Tireli 'Özür dilerim ne olur vurma' diyerek ağladı. Saldırgan daha sonra olay yerinden uzaklaştı.

Şikayet üzerine polis Mehmet T.'yi araç plakasından izleyerek yakaladı. Mehmet T. suçlamaları reddetti ve ' Ben yapmadım' dedi. Ancak Ebru Tireli saldırganı teşhis etti. 3 gün tutuklu kalan Mehmet T., dün tahliye edildi.
 

"EŞİM DÜŞÜK TEHLİKESİ GEÇİRİYOR"T24'ün haberine göre saldırıya uğrayan hamile Ebru Tireli'nin eşi Akın Tireli, şunları söyledi: "Tutuklanan kişinin serbest kaldığını biz de duyduk. Ancak zaten onu teşhis eden görgü tanıklarına o kişiyi nasıl teşhis ettiklerini sormak lazım. Biz şu anda ne televizyon izliyoruz ne de bu konuyla ilgili konuşuyoruz. Çünkü bebeğimiz düşük tehlikesi geçiriyor. Aile olarak tek düşüncemiz eşim ve bebeğimin sağlığı" dedi.
 

ZANLI MEHMET T. PARKTA AÇIKLAMA YAPTI


Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde 4 aylık hamile, Ebru Tireli'ye parkta spor yaparken saldırdığı iddiasıyla gözaltına alınıp, üç gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Mehmet T., avukatları Gürcan Tak ve Melike Ören Tak ile olayın yaşandığı Osman Gazi Parkı'nda açıklama yaptı.Kendisinin evden işe, işten eve giden biri olduğunu belirten Mehmet T., "Dostlarım beni bilir. Ben, bu suçu işlemedim. Bu suçla hiçbir alakam yok. Gözaltına alındığım ilk gün, olayın şokuyla bana sorulan 'Pişman mısınız' gibi sorulara cevap veremedim, vermek istemedim. Çünkü suçum yok. İşlemediğim bir suç için niye pişman olayım, ya da niye pişman olmayayım" dedi.  


 

"NEDEN GÖZALTINA ALINDINIZ?" SORUSUNA CEVAP VERMEDİ


Mehmet T., bir gazetecinin, "Neden gözaltına alındınız?" sorusu üzerine ise "O konu hakkında bir şey söylemeyeceğim. Dava süreci devam ediyor. Avukatlarımız o konuyla ilgileniyor. Soruşturma devam ediyor" dedi.
  
 

"FAİLİN BİR AN ÖNCE YAKALANMASINI İSTİYORUZ"


Mehmet T.'nin avukatı Gürcan Tak, "Mehmet Bey'in lehine ortaya çıkan, Mehmet Bey'in beyanlarını doğrular nitelikteki deliller olması nedeniyle kendisi tahliye edildi. Bizim herhangi bir talebimiz veya tutukluluğa itirazımız sebebiyle değil. Ancak soruşturma devam ediyor. Hepimizin amacı, hepimizin dileği, canı gönülden dileği failin bir an önce yakalanması. Mehmet Bey'in de suçun mağduru olan Ebru Hanımefendi'nin de, Turgutlu halkının da, Türk toplumunun da rahat bir nefes alması. Temennimiz bu. Soruşturmayı titizlikle yürüten Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro personeline çok teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde Cumhuriyet Başsavcılığı çok titiz bir şekilde yürütüyor soruşturmayı. Soruşturmanın selameti ve gizlilik esası sebebiyle de zarar gelmemesi, gerçek failin bir an önce yakalanması için çok fazla konuşmak istemiyoruz. Sadece Mehmet Bey kendisine haksız şekilde yöneltilen, linç kampanyasına dönüşen adeta bir haberler silsilesine cevaben kameralarınızın karşısına geçmeyi teklifini kabul etti" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.