Manisa'daki 5,4 büyüklüğündeki deprem sonrası görüntüler

Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki deprem korku ve paniğe neden oldu. Şiddetli deprem İstanbul ve birçok ilde de hissedildi.

23 Ocak 2020, Perşembe 01:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Depremin merkezi Akhisar ilçesi

Depremin merkezi Akhisar ilçesi

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 22.22’de merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi olan 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 

Birçok şehirde de hissedildi

Birçok şehirde de hissedildi

Deprem yerin 8.5 kilometre derinliğinde kaydedildi. Deprem Aydın, İzmir, Denizli, Kütahya ve İstanbul olmak üzere birçok şehirde de hissedildi.

Evlerine girmeye çekinen bazı vatandaşlar sokaklarda beklemeye devam ediyorlar. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da mahalleleri gezerek muhtarlardan yerinde bilgi almaya devam ediyor. 

Kriz masası oluşturuldu

Kriz masası oluşturuldu

Akhisar Öğretmenevi'nde kriz masası oluşturulduğu öğrenilirken depremde yaralanan 4 kişinin ayakta tedavi edildiği bilgisi verildi.

Merkez üssü Akhisar ilçesi Musalar köyü olan 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar devam ederken vatandaşlar da evlerine girmeye korkuyor.

Depremin merkez üssü olan Akhisar’da ise vatandaşlar büyük panik yaşadı. Akhisar’a bağlı Selçikli köyünde bazı metruk evlerin yıkıldığı bilgisi alınırken ekiplerin yola çıktığı öğrenildi. 

Gördes'in Karayağcı Mahallesi’nde de bir metruk evin yıkıldığı bilgisi alındı. Manisa Valisi Ahmet Deniz ilk gelen bilgilere göre depremde can kaybı veya yaralı olmadığını ifade etti.

Deprem anında büyük bir panikle sokağa fırlayan vatandaşlar evlerine dönmeye korkarken, deprem anı bazı iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Artçılar devam ediyor

Artçılar devam ediyor

Soğuk kış gününde yakılan ateş başında beklemeye devam eden vatandaşlar depremin şokunu atlatmaya çalışırken meydana gelen artçılar paniğin artmasına neden oluyor.  AA-İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 8 soruda 'gizemli hastalık'