'Manken olacağız' deyip kaçtılar

Muğla'nın Yatağan ilçesinde, "Dershaneye gidiyoruz" diyerek evden çıkan 3'ü Mesleki Teknik Eğitim Merkezi (METEM) öğrencisi 4 genç kızdan, bir haftadır haber alınamıyor. Aileleri perişan olan gençlerin okul arkadaşlarına, "Evden kaçıp, manken olacağız" dedikleri ileri sürüldü

07 Aralık 2012, Cuma 18:49
A A
'Manken olacağız' deyip kaçtılar

Yatağan METEM öğrencisi H.M. (14), M.Y. (17), M.Ç.’nin (16) ve arkadaşları A.Y. (17) geçen 1 Aralık’ta evlerinden çıktı. Dört genç kızın akşam evlerine dönmemeleri üzerine merak eden aileleri, gidebileceği yerlere bakmalarına rağmen kendilerine ulaşamadı.

Dört genç kızın da telefonlarının kapalı olması üzerine yakınları Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ve savcılığa kayıp başvurusunda bulundu. Harekete geçen polis, kızların buluşup, en son ilçedeki bir mağazadan bavul ve çeşitli giyecek alırken görüldüğünü belirledi. Polis, ortalıktan kaybolan okul ve mahalle arkadaşı 4 kızın fotoğraflarını tüm emniyet birimlerine dağıtarak, bulunmaları için çalışma başlattı.

AİLELERİ PERİŞAN OLDU

M.Y.’nin babası Hüseyin Yılmaz (40), kızının okuldaki arkadaşlarına "Evden kaçıp manken olacağız" dediğini öğrendiklerini belirterek, hayatından endişe ettiklerini söyledi. Yılmaz, kızına seslenerek, "Biz seni çok seviyoruz. Lütfen, yuvana dön" dedi.

A.Y.’nin gözü yaşlı annesi Hatice Yağbasan (38), bir haftadır kızından haber alamadığını, gözünün kapıda, kulağının ise telefonda olduğunu anlatıp, "Yerini bilen ve duyanlardan en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vermelerini istiyorum. Kızım bulunmadan bize rahat uyku yüzü yok" dedi.
Çaresiz baba Fethi Marçal (37) da tek başına büyüttüğüne dikkat çektiğini kızı H.M.’ye, evine dönmesi çağrısında bulunarak, "Kesinlikle sana kötü davranmayacağım. Senin yerin burası" dedi.

Bir haftadır haber alınamayan dört kızdan M.Ç.’nin babasının TIR şoförü, diğerlerinin ise işsiz oldukları öğrenildi.

 

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fotoğraflarla tarihi buluşma