Maradona beraat  etti

Efsane futbolcu, İtalyan vergi  kuruluşuna hakaret etmekten yargılandığı davada aklandı
 

14 Eylül 2017, Perşembe 23:48
A A
Maradona beraat  etti
Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona,  İtalya’da hakaretten yargılandığı davada aklandı.          

İtalyan haber ajansı ANSA’nın haberine göre, Cassino Tekik  Hakimliği’nin baktığı davada, Maradona’nın 2012 yılında İtalyan vergi dairesi  Equitalia’ya yönelik bir röportajında sarf ettiği sözlerinde suç teşkil edecek hakaret içeren herhangi bir unsur bulunmadığı hükmüyle beraatine karar verildi.  
 

AVUKATI DA BERAAT ETTİ


Aynı suçlamanın yöneltildiği Maradona’nın avukatı Angelo Pisani’nin de beraat  ettiği bildirildi. Maradona’nın Haziran 2012’de Equitalia ve o dönem kurumun başındaki  isim olan Attilio Befera’ya yönelik sözleri nedeniyle Roma Cumhuriyet Savcılığı’nca soruşturma başlatılmış, konu daha sonra Cassino Savcılığı’na sevk  edilmişti.        


39 MİLYON VERGİ BORCU


Maradona ve Equitalia daha önce de eski yıldızın 1984 ve 1991 yılları arasında Napoli’de top koşturduğu döneme ait vergilerine ilişkin çok kez karşı karşıya gelmişti. 2013 yılında da Equitalia, Maradona’ya top koşturduğu döneme ilişkin 39 milyon vergi borcunu ödemesi için ihtar çekmişti.


Maradona 24'lük sevgilisi için estetik yaptırdıMaradona'nın eski sevgilisi, yatak sırlarını anlattıMaradona'ya Napoli'den "fahri vatandaşlık"


 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Beşiktaş Porto'yu yendi, capsler patladı