Maradona'dan "Altın Top" eleştirisi

Maradona'dan 'Altın Top' eleştirisi

Arjantin'in efsanevi futbolcusu Diego Maradona, Dünya Kupası'nda "Altın Top" ödülünün Lionel Messi'ye verilmesini eleştirdi.

14 Temmuz 2014, Pazartesi 14:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2014 Dünya Kupası’nda televizyon yorumculuğu yapan Maradona, Almanya’nın 1-0 kazandığı final maçının ardından yaptığı açıklamada, vatandaşı Lionel Messi’nin kupanın en iyi oyuncusu seçilerek "Altın Top" ödülünü almasını doğru bulmadığını ifade etti.

Messi kararından dolayı FIFA’yı eleştiren Maradona, "Messi’ye kazanmadığı bir şeyi kazandırmak istiyorlar, bu adil değil. Zavallı. Ben, Leo’ya gökyüzünü hediye ederim ama doğruyu söylemek lazım bu Dünya Kupası’nda yıldızı parlamadı. Pazarlamacılar, ona kazanmadığı bir şeyi kazandırdılar" şeklinde konuştu.

Maradona ayrıca, Sergio Agüero’nun da bir varlık gösteremediğini belirtip, "Bu tip turnuvalar için uygun değil" dedi.
Finalde Almanya’ya kaybetmenin "yüreğinde derin bir üzüntü yarattığını" dile getiren Maradona, "Ülkem için üzgünüm. Götze’nin attığı goldeki neşe, bana acı verdi. Son dakikalarda Arjantin’in bacaklarında güç kalmadı ve sanırım Alman tankları sahneye çıktı. Genel bir değerlendirme yaparsam, Arjantin en azından penaltılara kalmaya layıktı. Almanya kazandıysa, Arjantin defansında yaşanan bir anlaşmazlık sayesinde kazandı" yorumunda bulundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milli güreşçiler Rıza Kayaalp ile Yasemin Adar tarihe geçti