Maradona'nın ölümüyle ilgili 3 şüpheli daha soruşturmaya alındı

Diego Armando Maradona 25 Kasım 2020'de kalp krizi sonucu evinde hayatını kaybetmişti. Tedavi gördüğü bilinen Maradona'nın ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor. Efsanenin ihmal sonucu ölmüş olma ihtimali nedeniyle 1'i psikolog, 2'si hemşire olmak üzere 3 kişi hakkında daha soruşturma açıldı.

09 Şubat 2021, Salı 14:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Diego Armando Maradona'nın ölümüyle ilgili şüpheli durumların soruşturması devam ediyor. Beyin ameliyatından 2 hafta sonra evinde vefat eden Maradona'nın doktoru Leopoldo Luque ve psikatrist Agustina Cosachov hakkında soruşturma açılmıştı. İki doktorun evlerinde ve ofislerinde aramalar yapılmış fakat sonuca dair bir şey açıklanmamıştı.

Bu iki soruşturmanın ardından Maradona'nın etrafında olduğu öğrenilen 3 sağlık çalışanı hakkında da soruşturma açıldı. Maradona'nın önceki doktorlarından olan psikolog Carlos Diaz ve iki hemşire Gisela Madrid ile Ricardo Almiron da araştırılacak. 3 sağlık çalışanı, 'kasıtsız öldürme'den soruşturuluyor.

Özellikle Maradona'nın baş avukatı Matias Morla, müvekkilinin ölümüyle ilgili acil servisten tam soruşturma talep etmiş fakat kendilerine çok geç dönüş yapıldığını söyleyerek suçlamalarda bulunmuştu.

Maradona'nın çocuklarından Dalma ve Giannina ise Leopoldo Luque'ya yönelik 'yeterli tıbbi yardımın yapılmadığı' yönünde suçlayıcı imalarda bulunmuş ve adaletin yerine geleceğine inandıklarını söylemişlerdi. Ölümünün ardından biyopsi yapılan Maradona'nın vücudunda alkol, uyuşturucu veya herhangi riskli bir maddeye ulaşılmadığı da anlaşılmıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anthony Nwakaeme'nin bir türlü parlayamadığı kariyerinin hikayesi