Marcus Rashford yoksul çocuklar için gıda markalarıyla işbirliği yaptı

Manchester United'ın sahada olduğu kadar saha dışında da parıl parıl parlayan genç yıldızı Marcus Rashford, yeni bir girişimle karşımızda. Aktivist ve futbolcu Rashford, yoksul çocuklar için birkaç ünlü gıda firmasıyla sosyal sorumluluk grubu oluşturdu ve kanaat önderi oldu.

02 Eylül 2020, Çarşamba 14:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Manchester United salı günü yaptığı açıklamada Marcus Rsahford'ın yoksul çocuklar için ünlü gıda markalarıyla birlik olduğunu bildirdi. 22 yaşındaki Marcus Rahsford, daha önce de corona virüs salgını nedeniyle FareShare adlı yardım kuruluşuna 20 milyon sterlin bağış toplanmasına öncü olmuştu.

Tesco, Kellog's, Deliveroo, Sainsbury, Aldi ve Asda adlı şirketlerle gıdaya ulaşamayan yoksul çocuklar için bir görev grubu oluşturan Rashford, İngiltere Parlamentosu'na da Ulusal Gıda Stratejisi'ne öneri mektubu yazdı.

BBC'ye konuşan yıldız futbolcu, "İnsanlar bazen yardım talep ederlerse küçümseneceklerini düşünüyorlar. Yaşadığımız çağda bunun değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Yardım isterken kendini özgür hissetmelisin. Başını dik tut ve ihtiyacın olan yardımı al. Amacımız temiz gıdaya ulaşmakta zorluk çeken çocuklara ve ailelere ulaşmak. Grubumuzu en iyi insanları dahil etmek istiyoruz ve yardımlar için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çabalıyoruz" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Messi'nin babası, yönetimle görüştü ve açıkladı: Kalmamız zor görünüyor