Mardin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin'de düzenlenen operasyonlar kapsamında, Nusaybin ilçesinin bazı mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi

22 Şubat 2017, Çarşamba 09:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Mardin Valiliğince, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle Nusaybin ilçesinin Kuyular ve Doğanlı mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, ilçenin Kuyular ve Doğanlı mahallerindeki bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, terör örgütü tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınakların tespit edilerek tahrip edilmesi, aranan şahısların yakalanması amacıyla operasyon gerçekleştirileceği bildirildi.

Operasyon yapılacak bölgede yaşayan vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince bugün saat 08.00'den itibaren Doğanlı ve Kuyular mahalleriyle sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği ifade edilen açıklamada, söz konusu yasağa riayet edilmesinin can ve mal güvenliği açısından önem taşıdığı kaydedildi.


AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Düğünler için İçişleri Bakanlığı'ndan genelge! Düğünler ne zaman başlayacak? 17 Mayıs'tan sonra nikahlar...