Mardin'de gizli buzlanma sonucu 4 ayrı kaza!

Mardin’de etkili olan kar yağışının ardından akşam saatlerinde oluşan gizli buzlanmanın neden olduğu 4 ayrı trafik kazası meydana geldi. 23 aracın karıştığı kazada buzlanmadan dolayı bir yolcu minibüsü şarampole yuvarlandı.

Son Güncelleme:
A A
Mardin'de gizli buzlanma sonucu 4 ayrı kaza!

Gün boyu süren kar yağışı ve tipi akşam saatlerinde yerini don ve gizli buzlanmaya bıraktı. Akşam saat 17.30’da başlayan gizli buzlanma kazaları da beraberinde getirdi.

MİNİBÜS ŞARAMPOLE YUVARLANDI

Mardin Midyat karayolunda 13 araç yolda oluşan gizli buzlanma dolayısıyla kaza yaparken, bir yolcu minibüsü şarampole yuvarlandı.

9 KİŞİ YARALANDI

Aynı saatlerde buzlanma dolayısıyla Kabala Mahallesi yolunda, Mardin-Diyarbakır karayolunda ve yukarı Mardin'de buzlanma nedeniyle 3 ayrı kaza daha yaşandı. 23 aracın karıştığı toplam 4 kazada 9 kişi hafif yaralandı.

Yaralılar kaldırıldıkları Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.Kazaların yaşandığı bölgede sürücüler ile olay yerine giden trafik ekipleri gizli buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı. Yolda oluşan gizli buzlanma nedeni ile sürücüler yürümek için birbirlerini tutarak ilerledi.

GERGİN ANLAR...

Kaza yapan araç sürücüleri arasında zaman zaman gergin anlar yaşanırken, bölgeye gelen trafik ekipleri sürücüleri sakinleştirdi. Kazaların olduğu bölgeye giden trafik ekipleri Mardin Büyükşehir Belediyesi tuzlama ekipleri gelene kadar yolları trafiğe kapattı. Ekiplerin tuzlama çalışmalarının ardından kazaların yaşandığı yollar yeniden trafiğe açıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ankara'da korkutan yangın! Çevredekiler zor sakinleştirdi