Maria Sharapova Hawaii'de tatilde

2016 yılında yaşadığı doping skandalı ve yıllardır süregelen omuz sakatlığı sebebiyle profesyonel tenis dünyasından çekilen Rus tenisçi Maria Sharapova, Hawaii tatilinde kameralara yakalandı. Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan sporcu, kortlarda daha az yer alsa da formunu kaybetmediğini gösterdi.

04 Ocak 2017, Çarşamba 07:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

29 yaşındaki tenisçi, çift parçalı bikinisi ve hala aktif spor yaptığı dönemleri hatırlatan fiziği ile dikkat çekti.

Doping sebebiyle CAS tarafından verilen cezası Nisan ayında sona erecek olan Sharapova isterse bu tarihten sonra profesyonel kariyerine devam edebilecek.

Maria Sharapova 2005 ve 2008 yıllarında Dünya Tenis Federasyonu tarafından kadınlar sıralamasında 1 numara olmuştu.

Maçları sırasında 100 desibeli aşan çığlıkları ile ünlenen sporcu bu yüzden uyarı almıştı. Sharapova, güçlü backhand ve forehand vuruşlarıyla tanınır.

Rus tenisçi Maria Sharapova 2015'te yaptığı açıklamayla Avustralya Açık'ta doping testini geçemediğini söyledi. Sharapova doping testinin pozitif çıkmasının nedeni olarak 2006 yılından beri kullandığı Meldonium adlı yasak madde olduğunu itiraf etti.

Sharapova kullandığı yasaklı madde için: "Testi geçemedim ve bütün sorumluluğu üstleniyorum, son 10 yıldır yasal bir şekilde bu ilacı alıyordum. Dünya Dopingle Mücadele Kurumu'nun yasaklı listesinde değildi. 1 Ocak'tan itibaren de yasaklı maddeler arasına girdiğini bilmiyordum. 22 Aralık'ta yasaklı maddeler listesinde yapılan değişikliklerle ilgili bir e-posta aldım. Burada yasaklı maddeleri görebiliyorsunuz ben de o linke tıklamadım." dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gigi Hadid yedi aylık kızıyla kültür gezisi yaptı