Marius Sumudica Gaziantep'e gözyaşlarıyla veda etti

Gaziantep FK yoluna doludizgin devam ederken teknik direktör Marius Sumudica, yaptığı ilginç 'zam talebi' açıklamalarıyla tüm havayı bozmuştu. Gaizantep yönetimini oldukça zorlayan Rumen teknik adam en sonunda görevinden oldu. Sumudica, pişmanlığını da dile getirdiği son basın toplantısında şehre ve takıma gözyaşlarıyla veda etti.

15 Ocak 2021, Cuma 10:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gaziantep Futbol Kulübü ile yollarını ayıran teknik direktör Marius Sumudica, gözyaşları arasında şehre veda edip yaşadıkları nedeniyle pişmanlığını dile getirdi.

Rumen teknik adam, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, evine dönmeden önce herkesin bilmesini istediği bazı hikayeleri paylaşmak istediğini söyledi. 

"Talihsiz bir şaka çok büyütüldü"

"Talihsiz bir şaka çok büyütüldü"

Sumudica, söylediklerinden dolayı pişman olduğunu belirterek, "İlk önce maçtan sonra yaptığım tahlisiz şakayla ilgili konuşmak istiyorum. Bu talihsiz şaka çok büyütüldü. Kimi kırdıysam, üzdüysem, tüm Gaziantep'ten ve Türkiye'den özür dilerim. Kimseyi incitmek istemezdim. Buraya gelirken takımı, eski başkanımız Adil Konukoğlu ile beraber kurduk ve Büyükekşi ile devam ettik. Bu takıma sayısız katkıları olan belediye başkanımız ve valimize de teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, ben görevime devam etseydim, Avrupa için mücadele etmeye devam edecektik" dedi.

Hala kalkıp tesislere gidecekmişim gibi hissediyorum

Hala kalkıp tesislere gidecekmişim gibi hissediyorum

Sumudica, sözlerine şöyle devam etti:

Burada maç oynarken rakip takımlar 1 puanla ayrıldıklarında çok mutlu oluyor ve bayram havası yaşıyordu. Bu da bizim şehrimizin, yönetimimizin, takımımızın ne kadar büyük olduğunu gösteriyordu. İçim biraz buruk. Halen kalktığımda arabaya binip, kulüp tesislerine gitmeyi istiyorum. Bu benim alışkanlığım olmuş. Bunu halen hayal ediyorum. Bunun için çok üzgünüm. Bir hata yaptım, kimseye hakaret etmedim. İncittiysem özür dilerim. Olmamasını isterdim ama bir anlık hatayla oldu. Şimdi yollarımızı ayırdık. 

"Önceki hafta Türk pasaportu alacaktım, şimdi..."

"Önceki hafta Türk pasaportu alacaktım, şimdi..."

Şu an evimin neresi olduğunu bilmiyorum. Romanya mı, Gaziantep mi? Evime dönecek gücü bekliyorum ama dönemiyorum, gidemiyorum. Burada yaptığım her şeyi kalbim ve yüreğimle yaşadım. Ben burada şehirde kalıyordum ve mutluydum çünkü burayı evim gibi hissediyordum. Geçen haftalarda Türk pasaportuna başvuruldu. Ama şimdi her şey değişti.

"Artık bir Türk gibi güçlü değilim"

"Artık bir Türk gibi güçlü değilim"

Biz hep beraber boş bardağı takım olarak doldurduk ama yaptığım bir hatadan dolayı bardağı devirdik. Bunu kabul edemiyorum. Kulüp çalışanları ve futbolcularımın büyük çoğunluğu mesaj attılar, onlara başarılar diliyorum. Ben artık bir Türk gibi güçlü değilim, çünkü şu an gözyaşı döküyorum. Bunlar 18 aylık çalışmanın gözyaşları.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mustafa Cengiz, Terim'le görüşmesini anlattı: Niye yalnız hissettiğini sordum