Mark Zuckerberg 11 Nisan'da ifade verecek

Facebook'un CEO'su Marc Zuckerberg'in veri gizliliği skandalının ardından gelen talepler üzerine 11 Nisan'da ABD Kongresi'nde ifade vereceği açıklandı

04 Nisan 2018, Çarşamba 16:58
A A
Mark Zuckerberg 11 Nisan'da ifade verecek
Sosyal medya devi Facebook, 50 milyon kullanıcıya ait verilerin siyasi danışmanlık şirketlerinin eline geçtiğinin ortaya çıkması sonrası tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Son haftalarda ciddi maddi ve manevi kayba uğrayan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg konu ile ilgili ifade verecek.  

Facebook'un kurucusu veri skandalı ile ilgili 11 Nisan'da Kongre'nin 'enerji ve ticaret  komisyonu'na ifade verecek.   


İNGİLTERE'NİN ÇAĞRISINI KABUL ETMEDİ  


Veri skandalının ortaya çıkmasından sonra özür mesajı yayınlayan  Zuckerberg  İngiltere parlamentosunun ifade çağrısını ise reddetmiş, şirket, İngiltere parlamentosunun sorularını yanıtlamak üzere üst düzey bir yöneticinin bu ülkeye gönderileceğini açıklamıştı.  

Veri skandalı haberi ile gündemden düşmeyen Facebook'un değeri bu haberin ortaya çıkmasının ardından milyarlarca dolar düştü. Ancak belki de Facebook'un uğradığı en büyük zarar marka değeri oldu. Zira veri ihlali iddiaları sonucu sosyal medyada başlatılan 'Delete Facebook' (Facebook'u silin) kampanyası uzun süredir gündemden düşmüyor.

Söz konusu kampanyaya 2012 yılında uygulamayı Facebook'a satan  WhatsApp'ın  kurucusu Brian Acton da destek vermişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mimar Ricardo Bofill çimento fabrikasını ev yaptı