Marmara Ereğlisi'nde deniz 20 metre çekildi

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde deniz yaklaşık 20 metre çekildi. İlçede yaşayan vatandaşları tedirgin eden konuyla ilgili Belediye Başkanı İbrahim Uyan, deniz çekilmesinin mevsimsel ve normal bir durum olduğunu söyledi

01 Ocak 2019, Salı 19:00 Son Güncelleme:
A A
Marmara Ereğlisi'nde deniz 20 metre çekildi

Tekirdağ'ın Maramaraereğlisi ilçesinde deniz yaklaşık 20 metre çekildi. Denizin 20 metre çekilmesi ile küçük adacıklar oluştu, bazı kayık ve tekneler kum üzerinde kaldı.

Geçtiğimiz yıllarda da Maramaraereğlisi ilçesinde deniz aynı bölgede 10-15 metre çekildi.

DAHA ÖNCE DE AYNISI OLMUŞTU

İlçede yaşayan vatandaşlardan alınan bilgiye göre, kent merkezine yakın bölgelerde her yıl aynı tarihlerde bu gibi manzaralarla karşılaşıldığı belirtildi. 

Uzmanlar da bu durumun normal bir doğa olayı olduğunu ve denizde böyle gelgitlerin yaşanabileceğini belirtti. 

BAŞKAN UYAN'DAN AÇIKLAMA

İlçede yaşayan vatandaşları tedirgin eden konuyla ilgili Belediye Başkanı İbrahim Uyan, deniz çekilmesinin mevsimsel ve normal bir durum olduğunu söyledi.

Bu çekilmenin zaman zaman yaşandığını ifade eden Başkan Uyan, "İlçemizin sahil şeridinde denizin çekildiğini görüyoruz. Bu durum, içinde bulunduğumuz bu mevsimde her yıl görünüyor. Tamamen mevsimsel bir durum ve halkımızın panik yapmasına gerek yok" dedi.

Öte yandan, sahil şeridinde kıyıya yanaşmış bazı balıkçı teknelerinin de denizin çekilmesinden dolayı karaya oturduğu görüldü.

TEKİRDAĞ (İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER MİT'in kazılar yaptığı 'gizemli ev'in son hali