Marmara Üniversitesi’nde 'taciz' protestosu

Marmara Üniversitesi’nde 'taciz' protestosu

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü önünde bir grup kız öğrenci taciz edildikleri iddiasıyla eylem yaptı

31 Mayıs 2017, Çarşamba 15:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sloganlar atan grup adına açıklama yapan üniversite öğrencisi Neslihan Alkış, "Birçok kadına arkadaşımız bir asistan tarafından defalarca kez sözlü tacize uğramış not ile tehdit edilerek bastırılmaya çalışılmıştır. Basına taciz haberinin yayılmasıyla birlikte söz konusu asistan tacize uğrayan kadın arkadaşımızın girdiği sınavda kopya çektiğini iddia ederek kağıdına el konulmuştur. Tacize uğrayan kadınlar okul yönetimi tarafından ciddiye alınmamış, ’Yeterli delil yok’ denilerek geri çevrilmiştir. Asistanın taciz mesajları bizzat okunmasına rağmen okul yönetimi ’Hocanıza söyleriz bir daha mesaj atmaz’ demekle yetinmiş ve kadınların beyanını görmezden gelmiştir" dedi.
ÜNİVERSİTE SORUŞTURMA AÇTI


Açıklamanın devamında, "Tacizlerin basına yansımasıyla birlikte okul yönetimi bir yandan Twitter hesabı üzerinden soruşturma açıldığını duyururken bir yandan haberi yaptıran öğrencilere tehditler savunmayı ihmal etmemiştir. Bizler Marmara Üniversitesi’nden kadınlar olarak şikayet ve taleplerimizi iletebileceğimiz öğrenci ve akademisyenlerden oluşan Marmara Üniversitesi Kadın Araştırmaları Komisyonu’nun kurulmasını talep ediyoruz" denildi.

 ŞİKAYETTE BULUNDULAR


Açıklamanın ardından öğrenciler, taciz ettiği iddia edilen asistan hakkında şikayette bulunmak için üniversite rektörlüğüne gitti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüste 15 Ekim'e kadar yeni yasaklar gelebilir