Marmaris Sahili'ne binlerce ölü balık vurdu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, 'Kupes' cinsi binlerce yavru balık kıyıya vurdu. Ölü balıkların boyutları küçük olduğu gerekçesiyle avlanmaları yasak olduğu için trol tekneleri tarafından denize döküldüğü sanılıyor

27 Şubat 2012, Pazartesi 20:55
A A

Uzunyalı Sahili’nde gezintiye çıkan vatandaşlar kıyıya vurmuş binlerce yavru balık görerek durumu Marmaris Çevrecileri Derneği’ne bidirdi. Dernek Başkanı Ahmet Kutengin, sahile gelerek incelemelerde bulundu.

Kutengin, 3 kilometrelik sahil boyunca rastlanan boyları 4 ile 7 santimetre arasında değişen binlerce ’Kupes’ cinsi balıktan inceleme yapılmak üzere numunuler aldı. Kutengin, aldıkları numuleri incelenmek üzere Muğla Üniversitesi Su Ürünler Fakültesi’ne göndereceklerini söyledi.

Sahil Güvenlik ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Marmaris İlçe Müdürlüğü’ne de konuyla ilgili bilgi vereceklerini belirten Kutengin, gerekli incelemelerin sonucunda durum ortaya çıkacağını ifade ederek, "Ancak, ilk kanaatim ölü balıkların boy yasağına uygun olmadığı için trol tekneleri tarafından denize döküldüğü yönünde" dedi.

Doğuş Esat BERME / MARMARİS, (Muğla) (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.