Marmaris’te 1,5 milyon kişi tatil yaptı

Marmaris'te otel, günlük kiralık ev ya da pansiyon gibi tesisler ile çadırlarda Kurban Bayramı tatilini geçirenlerin sayısı, 1,5 milyon oldu. Doluluk oranları, turizmcilerin yüzünü güldürdü

23 Ağustos 2018, Perşembe 22:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

Arife gününden itibaren Marmaris’e bayram tatili için gidenler, ilçeyi doldurdu. Muğla ve Datça girişlerinde, 8 kilometreye ulaşan araç kuyrukları, trafiği kilitledi. 

Konaklama tesislerinde yer bulamayan tatilciler, kırsal mahallelerde çadır kurdu. İlçeye günübirlik gelenler de oldu. 

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, "Bizler, bayram süresince Marmaris ve çevresinde 1 milyon tatilci bekliyorduk. Şu an 150 bini günübirlik gelen misafirlerimizle birlikte 1,5 milyona çıktı." 

"BEKLENTİLERİMİZİN ÜZERİNDE"

"BEKLENTİLERİMİZİN ÜZERİNDE"

"3 yıldız ve üzeri nitelikli otellerimiz dolu olmasına rağmen bir o kadar kapıda oda soran mevcut. Her şey dahil sistemiyle çalışan 3 yıldız ve üzeri 70 bin yatak kapasitemiz mevcut. Apart otel, kiralık evler ve pansiyonlarla toplam 100 bin yatağı buluyor. Beklentilerimizin üzerinde bir iç pazar talebiyle karşılaştık."

"BEREKETLİ BİR TURİZM SEZONU GEÇİRDİK"

"BEREKETLİ BİR TURİZM SEZONU GEÇİRDİK"

"Konaklama sektörü, restoran, kafeterya ve tüm işletmeler yaşanan doluluktan memnun. Marmaris ve çevresinde, ekim ayının ilk haftasına kadar 3 yıldız ve üzeri her şey çalışan oteller dolu. Bereketli bir turizm sezonu geçirdik" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Emeklilere önerdi! Hiçbir masrafı yok! Kilosunu 75 liradan satıyor