Marul fiyatları tavan yaptı

Marul fiyatları tavan yaptı

24 Şubat 2010, Çarşamba 11:27
A A

Mersin’in Silifke ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan aşırı yağışlarda su altında kalan ve ardından yaşanan don olayı ile büyük zarar gören marul yüksek fiyatı ile adeta el yakıyor.

Silifke Sebze ve Meyve Hali Komisyoncular Derneği Başkanlığına Mehmet Emin Koçak, son günlerde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle marul fiyatlarında önemli ölçüde artış olduğunu kaydetti.

Özellikle sofraların vazgeçilmezi olan salatalarda tercih edilen marulun tüketiciye daha önce 50 Kuruş ile 1 TL arasında değişen fiyattan ulaştığını ifade eden Koçak, şuanda ise 2 TL’ye kadar yükseldiğini belirtti.

Silifke’de olumsuz hava koşullarıyla tarlalardaki ürünlerin yarısının çürümesi nedeniyle marul fiyatlarının bu kadar pahalandığını vurgulayan Küçük, yağışların fazla olmadığı yerlerden marul getirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Silifke Kapalı Pazar yerinde hizmet veren pazarcı Kutlay Ateş de, olumsuz hava koşulları nedeniyle marulun yarıdan fazlasının tarlada çürümesi nedeniyle yaşanan ürün azlığından dolayı fiyatların bu kadar arttığına dikkat çekti.

Ateş, fiyatların yüksek olması nedeniyle daha önce birkaç tane marul alan tüketicilerin, şuanda ise birer tane almayı tercih ettiğini belirtti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.