'Masa üstünde Elvis Presley taklidi yapardım'

'Masa üstünde Elvis Presley taklidi yapardım'

Saygılı, samimi, hayattan ne istediğini ve ne olacağını bilen ender kişilerden biri. O kim mi? Tolga Tekin. 'Muhteşem Yüzyıl'ın Barbaros Hayrettin Paşa'sı, 'Paramparça'nın da kötü kalpli Özkan'ı. Ama ilginçtir; bu karaktere bile saflık, çocuksuluk, iyilik getirmeyi başardı

11 Temmuz 2015, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Röportaj: Neslihan Yavuzcan 

neslihan.yavuzcan@posta.com.tr 

Diziden girelim sohbete. Özkan karakterinde sizden parçalar var mı?

Mutlaka kendimizden bir şeyler koyarız. Ben Özkan’a saflığını, çocukluğunu verdim. Oyuncu bunları koymak zorunda. Salt kötü ya da iyi diye bir şey yoktur. Özkan’ı sadece kötü olarak oynarsanız, halk ilgi duymaz. Özkan parladı, çünkü halk onun iyi taraflarını da gördü. Özkan, hiçbir zaman aklı ile değil, yüreği ile hareket etmiş. Her zaman kısa yolu tercih etmiş ve hep kaybeden olmuş.

Öyle bir ablanız olsa ne yapardınız?

Almanya’dan dönmezdim. İnsanı hayatından soğutur o kadın.

Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay ile sette nasılsınız? eğlenir misiniz?

Sette çok güzel ve keyifli bir ilişki var. Komik videolar çekiyor, gülüyoruz. Hepsi çok tatlı ve eğlenceli insanlar. “Babam Maden Yasası’nı çıkarmıştı”

Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?

Zamanla gelişti. 4 yaşındayken aile toplantılarında masaya çıkarılıp Elvis Presley taklitleri yapardım. Kendimi de en iyi taklitlerle, seyrettiğim filmleri mahalle arkadaşlarıma oynayarak ifade ettim. Elbette beğenilmek, alkışlanmak da istedim. Konservatuar sınavına girdim ve Hacettepe’yi kazandım.

Nasıl bir ailede büyüdünüz?

Babam Karslı, annem Bulgar göçmeni. Bir kızkardeşim var. Muhteşem bir anne-babanın çocuğuyum. Babam maden mühendisi. Matematik dehasıdır. Enerji Bakanlığı’nda müsteşardı, Maden Yasası’nı çıkarttı. Ne zaman bir madenci ölse ya da göçük olsa bizim evde de hüzün yaşanır. Babam, madenler ve madencilerin durumunun Avrupa standartlarına gelebilmesi için çok uğraştı ama karşılığını alamadı. Çok erken yaşta kaybettik onu. Annemin ve ablamın sorumluluğunu üstlenmeliydim. Ağır bir yüktü. Çok zor zamanlar geçirdik. Ama zaman her şeyin ilacı

‘VENEDİK'E GİDİYORUZ’

Sinema filmi var mı?

Geçen yaz ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’ adlı filmde Songül Öden ile başrolü paylaştım. Filmi heyecanla bekliyoruz. Venedik’e, festivale gideceğiz. Bu, bir evlilik hikayesi.

Neden evlilikler mutsuz?

Kimse kimseyi çekmiyor artık. Hele ekonomik özgürlükler geldikten sonra. Emek, saygı, sabır kalmadı. Çevremde mutlu evlilik göremiyorum.

Siz nasıl bir evlilik sürdürmek istersiniz?

Saygı ilk planda olmalı. Tutkuymuş, aşkmış, onlar sonra gelmeli. Huzuru da, sevgiyi de, tutkuyu da dozunda yaşatan saygıdır.

Nasıl bir baba olurdunuz?

Baba olmayı çok istiyorum. Eğlenceli ve evhamlı olurum. Devamlı arkasından koşardım nereye gidiyor, ne yapıyor diye.

USTASINDAN KUZU İNCİKLİ BULGUR PİLAVI

“Oyuncu olmasaydım aşçı olurdum” diyorsunuz.

Evet. Okuldan gelince ödevlerimi annemin yanında yapardım. Annem muhteşem bir aşçıydı, onu seyrederek temeli attım.

En güzel yaptığınız yemek?..

Bir tarif alsak... Her şey. Ama en güzeli kuzu incikli bulgur pilavı. Her yerden et alınmaz, kasabınız özel olmalı. Kuzu inciği, sarımsakla düdüklüde haşlayın. Suyunu atmayın, onunla bulgur pilavını yaparsınız. İnciği de pilavın üstüne, henüz tam olmadan koyarsınız. Pilav pişene kadar incik bekler. Yanına da bir çoban salata!.. Ohhh mis!

'HİÇ AŞIK OLMADIM'

Aşk nedir sizin için?

Dünyanın bütün şairleri, ressamları bunu çözememiş, ben nasıl açıklayayım. Karadelik gibi bir şey aşk.

İlla acılı mı olmalı?

Mutlaka. Bunu Halil Cibran kitabında çok güzel anlatmış; “Denize benzer, hem sığ hem erişilemeyecek kadar derinlikte aşk.” Bu kitabı herkese tavsiye ederim. Aşka, evliliğe, arkadaşa dair yazmış.

Aşık olunca ne hissedersiniz?

Hiç aşık olmadım ki. İçinde bir şeyler kıpırdayan, bunu aşk sanıyor. Sevgi daha önemli benim için. Aşk gider, sevgi kalır.

30’larda, 40’larda nedir aşk?

Tutkudur.

Olmazsa olmazlarınız?

Müzik. Yerken, spor yaparken, senaryoyu ezberlerken kulağımda müziğim vardır. Güzel olan her şeyi dinlerim. Ve 80’leri çok severim. 

Hayaliniz ne?

Kendi restoranımı açmak. Ama yemekleri ben pişireceğim. 

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder