Maslak'ta vahşi cinayet!

İstanbul Maslak'ta bir şahıs, alacak-verecek meselesi yüzünden demir çubukla öldürdüğü kuzenini bıçakla parçalayarak parka gömdü

12 Eylül 2015, Cumartesi 17:17
A A
Maslak'ta vahşi cinayet!

Sarıyer Maslak Atatürk Organize Sanayi Sitesi’nde çalışan Mehmet Tunç (33), 6 Eylül tarihinde bir anda ortadan kayboldu. 3 gün boyunca ağabeyinden haber alamayan Metin Tunç, 9 Eylül tarihinde Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek kayıp başvurusunda bulundu. Başvurunun ardından arama yapan ilçe emniyete bağlı ekipler, 11 Eylül tarihinde dosyayı İstanbul Emniyeti Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gönderdi.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer35471","35471","201509","35471-361028.jpg","1", "0","Maslak'taki cinayet kamerada");

Dosyayı inceleyen ve konuya el koyan Kayıp Şahıslar Büro Amirliği (KŞB) dedektifleri, araştırmaları derinleştirerek Mehmet Tunç’un telefonunun en son iş yerinde sinyal verdiği tespit etti. Tespit üzerine Tunç’un işyerine giden KŞB dedektifleri, işyerindeki güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Yapılan incelemede Tunç’un olayın yaşandığı gün işyerinden hiç ayrılmadığını belirleyen ekipler, kuzeniyle aynı işyerinde gece bekçisi olarak çalışan Yavuz K. ile bir arada olduğunu tespit etti.

Bunun üzerine Yavuz K’nın üzerinde yoğunlaşan KŞB dedektifleri, görüntülerde olayın olduğu gece, Yavuz K.’nın işyerinden çöp poşetlerini çıkarttığını ve sürükleyerek işyerinin karşısındaki parka götürdüğünü fark etti. Yavuz K. bunun üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

PARÇALAYIP PARKA GÖMDÜ

Zanlı gözaltına alındıktan sonra olay yerine giden dedektifler, parkta kazı çalışması yaptı. Yapılan çalışma sonrasında 5 parçaya ayrılmış bir ceset bulan ekipler, işyerinde yaptıkları aramada da, olayda kullanılan bıçak ile kazı yapılan kazma ve kürek ele geçirdi.

Gözaltına alındıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülen Yavuz K, burada yapılan sorgusunda cinayeti itiraf etti. Yavuz K, Mehmet Tunç ile aralarında 20 bin liralık alacak verecek meselesi olduğunu, cinayeti ise kavga sırasında işlediğini itiraf etti. Polis ekipleri yaptıkları araştırmada, Yavuz K.’nın tefecilere borçlandığı ve uzun süredir kuzeninden borç istediğini öğrendi.

DEMİR ÇUBUKLA ÖLDÜRÜP TESTERE İLE PARÇALADI

Şubedeki sorgusunda Yavuz K, polis ekiplerine cinayet tüm ayrıntılarını da anlattı. Mehmet Tunç’u demir bir çubukla öldürdüğünü itiraf eden Yavuz K, cesedi ise bıçakla kestiğini söyledi.

İşyerinin etrafında çok sayıda güvenlik kamerasının olduğunu fark ettiğini söyleyen zanlı, kamera görüntülerini cihazdan silmeye çalıştığını ancak başaramadığını itiraf etti. Öte yandan görüntüleri silemeyen zanlı, tümüyle delillerden kurtulmak için işyerinin güvenlik kamera odasında yangın çıkarttığı, bundan dolayı yaşanan patlamada kolundan yaralandığını öğrenildi. Yangın nedeniyle işyerindeki cihazlar kullanılamaz hale gelirken, şirketin 5 milyon dolar zarar uğradığı öğrenildi.

Yavuz K, Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...