MasterChef Güzide Mertcan: Çok üzgünüm ama ev bizim

TV8'de yayınlanan 'MasterChef Türkiye 2019' yarışması ile tanınan Güzide Mertcan, 7 milyon TL değerindeki eviyle günlerce konuşulmuştu. Güzide Mertcan son olarak lüks villasını tanıttığı video için çok konuşulacak bir açıklamada bulundu.

17 Ocak 2021, Pazar 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

'MasterChef Türkiye 2019’da yarışan ve son dört isim arasına adını yazdırmayı başaran Güzide Mertcan, yarışma haricinde özel hayatıyla da çok konuşulmuştu. Özellikle Mertcan'ın 7 milyon TL değerindeki lüks villası dikkat çekmişti. Ardından bu evi satan Güzide, Başakşehir’de bir apartman dairesini taşındığını bu evin kendilerine yettiğini anlatmıştı.


Güzide Mertcan, son olarak da lüks villasını tanıtması ve yorumuyla gündem oldu. Başakşehir'deki lüks villayı gezip video çeken Mertcan açıklamasında "Henüz taşınmadık. Taşınır mıyız orası da belli değil çünkü; sevgili eşim fabrikasını İstanbul Yeşilköy'deki serbest bölgeye yapmaya karar verdi" demişti.

'Çok üzgünüm ama ev bizim'

'Çok üzgünüm ama ev bizim'

Gelen yorum ve eleştirilerden sonra Güzide Mertcan videosundaki yoruma ekleme yaptı. Ünlü yarışmacı açıklamasında "Özellikle bazı arkadaşlara sesleniyorum, çok üzgünüm ama ev bizim. Biliyorum keşke olmasaydı diyorsunuz; bir firmanın reklamını yapmadım! Aylardır Instagram'da defalarca yapım aşamalarını paylaştığımız evi satıyoruz! Ev satmak için ev almıyoruz elbette, ama kısmet işte, koca fabrikasını taşımaya karar verdi, bu ev yapılırken. Bize yeni yollar, bize yeni evler göründü gelecekten!!!" dedi.

Güzide Mertcan'ın bu yorumuna eleştiri yağdı. Ekonomik sıkıntı içinde olan insanları hatırlatan takipçiler Mertcan'ın yaptığının "Görgüsüzlük" olduğunu söyledi.

Evini tanıttı

Evini tanıttı

Gösterişli bir mutfağa sahip olan Güzide, tavan ışıklarından; elektrikli aletlerini koyacağı rafa kadar tüm detayları düşündüğünü anlatmıştı. Ortada bir ada tezgah tercih eden Mertcan, evde çok sık vakit geçirdiği yerlerde koyu renk tercih ettiğini söyledi. Bu nedenle mutfakta antrasit dolaplar ve ahşap detayları kullandığı açığa çıktı.


Salonda siyah mermer dekorlu büyük bir şömine ve koyu mobilyalar tercih eden Güzide, tüm duvarı boydan boya kaplayan hatta 2 katın da duvarında bulunan kitaplığın yanındaki fileden bahsetti. Bunun bir hamak gibi kullanılacağını söyleyen üç çocuk annesi eski yarışmacı, keyifli bir şekilde kitap okumak için böyle bir detay düşündüklerini anlattı.

Banyolarda bitki duvarı

Banyolarda bitki duvarı

Ardından orta katın balkonundan evin göl manzarası, bahçesini ve açık havuzu gösteren Güzide, üst katta da yatak odalarının olduğunu söyledi ve oraya yöneldi. Yine koyu renk tercih ettiği yatak odasını gezdiren Mertcan’ın banyosundaki bitki duvarı ve çift giyinme odası detayı dikkatlerden kaçmadı.


Odalarından çıkar çıkmaz bir tezgah gösteren Güzide, küçük kızları sık sık uyandığı için sürekli aşağı inmemek adına bunu yaptırdıklarını ve bunun mini bir mutfak olarak kullanılacağını açıkladı. Sonrasında çocukların farklı temalardaki, zevklerine göre döşenen odaları videoda yer aldı.

En alt katta kapalı havuz ve misafirler için yaşam alanı

En alt katta kapalı havuz ve misafirler için yaşam alanı

En alt kata inen Güzide, son olarak buradaki üç misafir yatak odasını, kapalı havuzu, jakuziyi ve yine ortasında şömine olan salonu gösterdi.


Sonrasında bir video daha yayınlayan eski MasterChef yarışmacısı Güzide Mertcan, daha önceki eviyle gündeme gelmekten de hiç memnun olmadığını dile getirdi.

'En çok ev videolarım izleniyor'

'En çok ev videolarım izleniyor'

Bir süre bunu çok kafasına taktığını ve üzüldüğünü dile getiren Mertcan, çektiği videolar arasında en çok izlenenin ev videoları olduğunu açıkladı.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gülçin Ergül: Evlendiğini sosyal medyadan öğrendim