MasterChef'te 2021'e özel sürpriz!

MasterChef'in dün akşam yayınlanan bölümünde kaptanlık mücadelesi yaşandı. Yaşanan mücadelenin ardından ise MasterChef'te 2021'e özel bir sürpriz olacağı açıklandı. Yarışmada bu sezon elenen on yarışmacı, ana kadroya dönmen için mücadele etti. İçlerinden en iyi yemeği yapan iki kişi, kurulan takımlara dahil oldu.

16 Kasım 2021, Salı 09:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Jüri üyeliğini Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınyaka'nın üstlendiği MasterChef'te yeni hafta heyecanı başladı. Azize'nin vedasının ardından kaptanlık mücadelesi için yarışan yarışmacılar, donut hazırladı. Oyun sonunda en iyi sekiz donutu yaparak başarılı olan Eren Kaşıkçı, mavi takım kaptanı olurken; kırmızı takım kaptanı olarak Dilara'yı seçti.


Ardından takımlar kuruldu. Eren'in kaptan olduğu mavi takım yarışmacıları Burcu, Hasan, Safanur ve Pelin yer aldı. Dilara'nın kaptan olduğu kırmızı takım yarışmacıları ise Tahsin, Mert, Sergen ve Araz oldu.

MASTERCHEF'TE BİR İLK

MASTERCHEF'TE BİR İLK

MasterChef 2021'debir ilk yaşandı. Elenen 10 yarışmacıya, ana kadroya dönmeleri için ikinci bir şans verildi. Kaptanlık düellosunun yapılmadığı gecede; daha önce programa veda eden yarışmacılar, geri dönmek için canla başla mücadele etti.


ANA KADROYA KİMLER DÖNDÜ?

ANA KADROYA KİMLER DÖNDÜ?

Yarışmacılar ilk ana kadro için şıhıl mahşi yemeğini hazırladı. Bunun sonucunda ise ana kadroya yeniden giren ilk isim, önceki akşam yarışmaya veda eden Azize oldu.


MasterChef'in 14 Kasım Pazar ekrana gelen bölümünde, elendiği açıklanan Azize gözyaşlarına boğulmuştu. Azize'nin vedası ünlü şefleri de duygulandırmıştı. Şefler yaptıkları konuşmalarla Azize'yi teselli etmeye çalışmıştı.


Sonrasında kalan dokuz kişinin son şansı olan ikinci oyun oynandı. Bu etapta şefler, ikinci kişiyi seçmek için; narenciyeli ördek göğsü yemeğini istediler. Yarışmanın sonunda en iyi tabağı çıkaran Görkem, ana kadroya giren ikinci isim oldu.


Kural gereği hemen takımlara dahil olan yarışmacılardan Azize, Eren'in kaptanlığındaki mavi takıma; yarışmadan ilk hafta elenen Görkem ise Dilara'nın takımında yerini aldı.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Özge Özder'den bakıcı açıklaması