MasterChef’te 25 bin TL’lik ödül oyunu oynandı

MasterChef Türkiye'nin son bölümünde bir ilk olarak yarışmacılar, 25 bin TL'lik para ödülünü kazanabilmek için yarıştı. Başlangıç, ana yemek ve tatlı menüsünden oluşan gecenin yemeğinde jüri üyeleri en iyi yemeği yapan takımı belirledi. İlk turu geçen takımda bireysel ödül oyununu oynayan yarışmacılardan bir isim gecenin sonunda 25 bin TL değerindeki ödülün sahibi oldu.

04 Kasım 2020, Çarşamba 08:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MasterChef ödül oyunu, ilk olarak takım oyunu olarak oynandı. Takımlar, kendilerine istenilen yemekleri yaptı.

MasterChef 2020'de ödül oyunu takım kaptanları ile başladı. Kaptanlar, üç çeşit yemeğin ne olacağına takım arkadaşlarına danışarak karar verdi. Bu şekilde market alışverişi yaptıktan sonra planladığı yemekleri yapmaya başladı. Sonra bir anda Danilo Şef, kaptanları durdurdu. Sonrasında kaptanlar, takımlardan ikişer arkadaşlarını seçti ve onları yönlendirmeye başladı.


Kaptanlar, yemeğe dokunmayacak, sadece nasıl yapacaklarını söyleyeceklerdi. Serhat, kırmızı takımdan Özgül ve Barbaros'u, Emir ise mavi takımdan Eray ve Esra'yı seçti.


Oyun bu şekilde devam ederken şefler, yarışmacıların değişmesini istedi. Kırmızı takımdan Özgül - Barbaros yukarı çıkarken Uğur ve Ebru tezgah başına geçti. Mavi takımda ise Eray - Ebru ikilisi yerine Sefa, Furkan ve Ayyüce yemeklerin yapımına devam etti. Son kısımda ise şefler, tüm yarışmacıların aşağıya inmesini istedi. Bu andan sonra yemekler tüm takım olarak yapılmaya başlandı. Süre bitiminde kaptanları yemekleri şeflerin tadımına sundu.

Şefler, tadım sonrasında hangi takımın daha başarılı olduğunu açıkladı. Şeflerin oybirliği ile MasterChef'te ödül oyunu ilk turunda kazanan kırmızı takım oldu.


İlk ödül oyununda kırmızı takım yarışmacıları ikinci tura çıktı. Bu turda yarışmacılara, üstü kapalı olarak sunulan beş taze baharattan seçim yapmaları istendi. Yarışmacılar, kapakları kaldırarak şanslarına düşen taze baharat ile yapacakları yemekleri tasarladı. Ve ona göre market alışverişi yaptı.


Her yarışmacı, bu baharatlar yaratıcı bir yemek yaparak şeflerin beğenisine sundu. Şefler, yapılan yemeklerin tadına baktıktan sonra ilk olarak beşinci olan isim açıklandı. Ebru, ödül oyununda 5. olurken Özgül 4. olarak tamamladı. Gecenin üçüncüsü ise Serhat oldu.


Ödülü Uğur kazandı

Ödülü Uğur kazandı

Şeflerin oybirliği ile gecenin en iyi yemeğini yaparak 25 bin liralık para ödülünü kazanan, ödül oyununu kazanan Uğur oldu.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dilara Aksüyek ve Onur Bay aşkı belgelendi!