Masumlar Apartmanı’nda Safiye'nin büyük aşkı Naci diziye veda ediyor! Dizi Postası 4-11 Ocak

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Masumlar Apartmanı'nda neler oluyor? Tansel Öngen'in canlandırdığı Naci karakteri diziye veda mı ediyor? Hadi hazırsanız başlayalım o zaman! Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

10 Ocak 2021, Pazar 20:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu hafta bildiğiniz üzere birçok dizinin yeni bölümü yayınlanmadı ama kalan sağlar bizimdir diyerek bakalım neler konuşmuşuz dizilerle ilgili hafta boyunca. Hazırsanız Masumlar Apartmanı’nda sırlarını henüz çözemediğimiz Naci ile başlayalım yolculuğumuza.

Başrollerinde Birkan Sokullu, Ezgi Mola, Merve Dizdar ve Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı gözümüzün bebeği, ilgiyle takip ettiğimiz dizimiz Masumlar Apartmanı’nın kadrosuna sonradan dahil olan Tansel Öngen, Naci karakteriyle hem Safiye’yi hem de izleyiciyi mutlu etti. Büyük aşkın kahramanı Naci’nin yıllar sonra neden Safiye’nin karşısına çıktığına gelecek olursak, tahminler pek de iç açıcı değil. Neden mi? 

Safiye’nin lise yıllarında büyük aşk yaşadığı ve yarım kalan aşkın kahramanı Naci’nin öldüğünü düşünürken bir anda çıkageldi "Naci Hoca" olarak Safiye’nin karşısına. Ancak Naci evlenmiş ve boşanmış üstelik bir de kızı var. Naci'nin gelişi Safiye'yi de izleyiciyi de mutlu etti. Ancaaakkkk...

“Ölüyorum ben”

“Ölüyorum ben”

Masumlar Apartmanı 17. bölüm fragmanında Naci’nin “Ölüyorum ben” dediği sahneyi izleyenlerin kafası karıştı. Safiye tam mutluluğu bulacak, gençlik aşkına kavuşacak derken Naci’nin ölmesi halinde Safiye’nin tekrar nasıl toparlanacağını, neler yaşayacağını düşünmek bile acıtıyor içimizi.

"Hayat beni mecbur bıraktı"

"Hayat beni mecbur bıraktı"

Naci’nin kızını kendinden uzaklaştırmaya çalışması ve Safiye’ye söylediği “Bu şehre sırf seninle biraz olsun konuşabilmek için geldim. Bunca yıl dişimi sıktım durdum. Hayat beni mecbur bıraktı, duramazsın dedi, bekleyemezsin dedi” sözleri Naci’nin öleceği yönündeki iddiaları aslında destekliyor nitelikte.

Naci’nin ölümüyle Tansel Öngen’in diziye veda edeceği haberleri dizinin sevenlerini hayli üzdü. Bakalım Masumlar Apartmanı yeni bölümde neler izleyeceğiz!

Masumlar Apartmanı 17. bölüm fragmanı
Yeni bölüm fragmanı şok etkisi yarattı

Yeni bölüm fragmanı şok etkisi yarattı

Twitter'da diziyle neler konuşuluyor bir bakalım. Masumlar Apartmanı 17. bölüm fragmanı oldukça hüzünlü. İşte sosyal medyada yapılan yorumlar:

 • Keşke Safiye kriz geçirirken gören Han değil Naci olsaydı ve o sarılsaydı of buna çok ihtiyacımız vardı.
 • Fragman çıktığından beri toparlanamıyorum.
 • Fragmanı kaçırdığıma mı üzüleyim Naci'nin ölüyorum ben dediğine mi üzüleyim ben neye üzüleyim?!
 • Madem ölecekti bu karakter neden diziye dahil edildi?! 
 • Kavuşma sahnesini izleyeceğim diye beklerken çıkan fragmanda Naci "Ben ölüyorum." demiştir. 
 • Safiye'yle Naci'nin kavuşmasını bekleyen bana, Naci'nin ölüyor olması şoku...
 • Naci Bey bu hafta ve ileride bizi bu kurumuş yaprak gibi ellerinde unufak edip savuracak gibi bir his...

Yine zirvede!

Yine zirvede!

29 Aralık Salı günü reyting sonuçlarına bakacak olursak; Masumlar Apartmanı Total'de ve AB'de 1.sıradakini yerini koruyarak yine zirvedeydi.

28 Aralık-3 Ocak haftasında en çok izlenen yapımların sosyal medya reytinglerinde ise Masumlar Apartmanı sosyal medya postlarında en çok bahsedilen programlar arasında 8. sırada yer aldı.

Boncuk hayal mi görüyor?

Boncuk hayal mi görüyor?

Yapımını OGM Pictures’ın gerçekleştirdiği, Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek karakterlerin gerçek yaşam öykülerini barındıran eserlerinden uyarlanan ‘Kırmızı Oda’da Boncuk, küçük yaşta annesinin başına gelen talihsiz olaydan sonra Can’la yaşadığı güzel anlardan bile pişmanlık duyuyor. Boncuk'un hayal ve gerçeği ayırt edemez hale geldiğini fark eden Doktor Hanım "Ben sana inanıyorum Boncuk" diyerek ona inanmayı seçti.

Ancak Boncuk ve Can sahneleri ile ilgili izleyicinin kafası hala karışık. Ermişler gibi Can ile ilgili sahneler de Boncuk'un hayal ürünü mü? Cevaplanması gereken çokça soru var Kırmızı Oda'nın yeni bölümünde.

Misafir geldi, evlerden ırak!

Misafir geldi, evlerden ırak!

Boncuk'un annesi Sultan'ı Sedef Akalın canlandırıyor. Baba Cemal eve bir misafir getiriyor. Bakmayın misafir dendiğine, Cemal'in metresi kendisi. Sultan her tepki gösterdiğinde de kocasından şiddet görüyor ve bu duruma katlanmak zorunda kalıyor. Cemal metresi için eve masa ve yemek takımı alıp çocuklarına yedirmediği yemekleri ona yediriyor, yiyor içiyor eğleniyor. Yetmezmiş gibi karısı Sultan'a psikolojik şiddet yanında fiziksel şiddet de uyguluyor. Twitter'da tepki yağdı

Twitter'da tepki yağdı

İşte Boncuk'ta travma yaşatan olaylar burada başlıyor. En az Alya'nın hikayesi kadar tüyler ürpertici olan bu hikaye de Twitter'da çok konuşulanlar arasındaydı.

 • Psikolojisi bozulan hep kadınlar. İstedikleriyse sadece sevgi. Sadece birazcık sevgi... Bu kadar zor mu?
 • Bu dizi sayesinde iki şeyi daha net anladım

1- Çocukluk travmları ömür boyu bizimledir.

2-Bu ülkede kadın olmak çok zordur.

 • Şu kadının yok yere eziyet görmesine mi yanayım yoksa çocukların her şeye şahit olmasına mı.
 • Hayaller elmalı tart (Can), hayatlar sütlaç (Sadık)
 • Can, Boncuk'un hayali değilse bile artık bizim hayalimiz olacak. 
 • Alem yapan adamın aleminin bedelini eşi ödüyor...

Alkol alan adamın bedelini eşi ve çocuğu ödüyor...

Kumar oynayan adamın bedelini eşi ödüyor.....

Bu film diyip rahatlıcam ama bu film değil...

Her an her yerde bunlar yaşanıyor...

 • Bu ülkenin kadınlarının hepsi bir hasta adayı!!! Ve maalesef onları hasta edenler de hep sevdikleri...

Doktor Ayşe'nin sırrı ortaya çıktı

Doktor Ayşe'nin sırrı ortaya çıktı

Dizide Doktor Ayşe karakterini canlandıran isim Meriç Aral. Kendisini Söz dizisinde Eylem olarak izleyenler hatırlamıştır.

Ayşe’nin sessiz, çekingen ve içine kapanık duruşunun ardındaki sır da ortaya çıktı. Ayşe, babası Erhan'ın alkol sorunu olduğunu ayık iken çok iyi fakat içki içince kötüleştiğini anlatırken, en büyük travmasının babasını küçük yaşta kaybetmesi olduğunu da öğrenmiş olduk.

“Trafik kazasında kaybettik babamı” diyen Ayşe’nin gözyaşlarına boğulması izleyicileri de etkiledi ve Twitter'da yankı buldu:

 • Sonunda Ayşe'nin hayatına dair bir şeyler duyabildik.
 • Ayşe'nin hikayesini dinlemeye nasıl ihtiyacım vardı ya.. bir kez daha Meriç Aral oyunculuğuna iyi ki diyorum
 • Ayşe keşke sarılabilsek.
 • Ayşe'nin hikayesi o kadar çok yaşanan bir hikaye ki...
 • Piraye - Deniz - Ayşe olayı nereye bağlanacak hiç anlamadım çok tuhaf ilerliyor.
 • Benim iki babam vardı sanki " ah Ayşe, çocukluğumu canlandırıyorsun şuan 
 • Ayşe'nin hikâyesini vermeleri çok iyi oldu normal görünen başarılı her şeyi tam olanların da yaraları vardır, yaşadıkları vardır. Ve normal insanlar da destek alabilirler.

17.008 iletiye konu oldu

17.008 iletiye konu oldu

8 Ocak 2021 Cuma günü yayınlanan programların reyting sonuçlarına bakacak olursak Total'de birinci sırada Arka Sokaklar, ikinci sırada Kırmızı Oda; AB Grubunda ise Kırmızı Oda birinci sırada yer aldı.

8 Ocak Cuma akşamı yayınlanan diziler hakkında gün boyunca yapılan sosyal medya paylaşımları karşılaştırıldığında Kırmızı Oda 17.008 iletiye konu olarak günü ikinci sırada tamamladı.

Hercai'nin günü değişti

Hercai'nin günü değişti

Başrollerinde Akın Akınözü, Ebru Şahin, Ayda Aksel ve Serhat Tutumluer yer aldığı Hercai’nin yayın günü değişti. Twitter'da dizinin sevenlerinin de zaman zaman "Dizinin yayın günü değişsin" diye isyan ettikleri olmuştu.

Ve beklenen oldu!

Yayınlandığı ilk günden itibaren reytinglerde zirveye oynayan ve YouTube’da 30 milyon izlenmeyi aşarak rekor kıran Hercai, bundan sonra pazar akşamları izleyicisiyle buluşacak.

Hercai son bölümde neler oldu?

Hercai son bölümde neler oldu?

Bu bölümde: Hazar, Dilşah’ı alıp köye götürür. Ancak Zehra, Dilşah’a büyük bir yalan söyleyerek gitmesini sağlar. Fırat, Füsun’a kötü bir sürpriz hazırlar. Miran, annesinin yaşadığını öğrenir. Reyyan, Nasuh ve Azize’ye hesap sorar.

Arka Sokaklar zirvede

Arka Sokaklar zirvede

Başrollerinde; Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Ozan Çobanoğlu, Oya Okar ve Alp Korkmaz’in olduğu dizi Arka Sokaklar, yeni bölümleri ile Cuma akşamları Kanal D’de izleyicisi ile buluşuyor.

Yapımı Erler Film’in, yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği, yönetmenliğini Orhan Oğuz’un yaptığı, senaryosunu Ozan Yurdakul ve Sinan Yurdakul’un kaleme aldığı dizi günün en çok izlenen yapımı oldu.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İvana Sert'den sevgilisine doğum günü kutlaması