Matrix'in yönetmeni artık 'resmen' kadın

Unutulmaz “The Matrix” filminin yönetmenlerinden Larry Wachowski, halkın karşısına ilk kez Lana Wachowski olarak çıktı

31 Temmuz 2012, Salı 16:16
A A

Konuyla ilgili açıklamayı bizzat yapan Wachowski, adının da artık “Lana” olduğunu söyledi. Hollywood’da meslektaşları arasında, bilindiği kadarıyla böyle bir seçim yapan ilk yönetmen olan Lana Wachowski, yaklaşık 10 yıldır kadın olabilmek için hormon tedavisi görüyordu. Lana Wachowski, bu tedavinin ardından, cinsiyet değişikliğinin artık resmi makamlarca da kabul edilmesini sağlayan bürokratik sürecin tamamlandığını duyurdu.

“Cloud Atlas” isimli yeni filminin tanıtımı için pembe gölgeli saçlarıyla kamera karşısına geçen Larry Wachowski, “Selam ben Lana” dedi. Lana Wachowski’nin bir yanında erkek kardeşi Andy, diğer yanında ise yönetmen Tom Tykwer yer aldı.

2002 yılında karısı Thea Bloom’dan ayrılan Wachowski, sonraki yıllarda eşcinselliğini saklamamıştı. 2003 yılında ise Larry Wachowski’nin İngilizcedeki tabirle “cross-dresser” olduğu yani zaman zaman kadın kılığına girdiği iddia edilmişti.

Hürriyet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.