Mavi Balina oyunu yüzünden intihar ettiği iddia edilen Furkan'ın babası konuştu

Mavi Balina oyunu yüzünden intihar ettiği iddia edilen Furkan'ın babası konuştu

Almanya'da 9 Eylül’de evinde ölü bulunan 14 yaşındaki Furkan Şen’in cenazesi, memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde toprağa verildi. Babası oğlunun 'Mavi Balina' oyunu nedeniyle intihar ettiği iddialarını yalanladı

14 Eylül 2017, Perşembe 18:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Almanya’da ailesiyle birlikte yaşayan Furkan Şen, 5 gün önce ailesi tarafından elbise dolabı önünde ölü bulundu. Furkan Şen’in cenazesi uçakla Almanya’dan Antalya’ya oradan da karayoluyla getirildiği memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.


'İNTİHAR ETMEDİ'


Cenaze sonrası taziyeleri kabul eden Mikail Şen, oğlunun intihar etmediğini belirterek, çıkan haberlerin asılsız olduğunu söyledi. Mikail Şen, şöyle konuştu:

"Beraber kahvaltı yapardık, araba tamir ederdik. Benim oğlum değil arkadaşımdı. Bu çocuk benim her şeyimdi. Aynı gün akşam annesi, ben, küçük kız kardeşi oturma odasında şakalaştık. Aynı gece saat 01.00- 01.30’a kadar ablası ile şakalaştı. Ertesi gün sabah kız kardeşi bizi uyandırdı. ’Baba gelin bir şey var’ dedi. Biz çocuğu tanıyamadık. Ben ’Oğlum bu kim? Bunu nereden getirdin’ diye bağırdım. Sonra bacaklarından oğlum olduğunu anladım.


 

'OYUN ANINDA KAZA İLE ÖLMÜŞ'


Polisi çağırdım, geldi. Özel ekip geldi. 28 senedir bu işle uğraşan ekip geldi. Dedi ki ’Bu çocuk intihar etmemiş. Bu çocuk ölüme teşebbüs etmemiş. Bu çocuk oyun oynarken, oyun anında bir kaza ile ölmüş’ dedi. 'En küçük bir kazadan ölmüş’ dedi. Benim çocuğuma otopsi yapılmayacaktı. Çıkan bu haberlerden dolayı çocuğuma otopsi yapıldı."


'ÖLÜM SEBEBİ BELLİ DEĞİL'


3 gün cenazeyi alamadığını anlatan Mikail Şen, "Bütün arkadaşlarım telefon açarak oğlumun televizyonlarda videosunun oynadığını söyledi. Bakıyoruz hepsi yalan haber. İlgisi, alakası yok. Telefonu incelemede, savcılıktan otopsi çıkmamış, ölüm sebebi belli değil. Hiçbir şey belli değil. Zaten bunlar geldiğinde ben açıklama yaparım. Bizim kimseden çekindiğimiz bir şey yok. Biz böyle bir evladın atası olmaktan gurur duyan insanız.

Benim oğlum Allah’ını, kitabını bilen, dini bütün bir insandı. Benim oğlumun en küçük maddi ve manevi problemi yoktu. İntihar etmesine veya kendisini öldürmesine hiçbir neden yoktu. Biz hiç kimseye ne ’mavi balına’ dedik ne de röportaj verdik" diye konuştu.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Semiha Peker’in katil zanlısı yakalandı, ’Pişman değilim’ dedi