Max Kruse ile Fenerbahçe tazminatta orta yolu buldu

Fenerbahçe ile sorunlu şekilde ayrılan Max Kruse, ülkesi Almanya'ya dönmüş ve Union Berlin ile anlaşmıştı. Fenerbahçe ile birbirlerine karşılıklı dava açan Kruse tarafı, orta yolu bulma teklifine olumlu yaklaştı ve taraflar anlaşmaya vardı. Yapılan resmi açıklamada 'sulhen' anlaşıldığı belirtildi.

29 Aralık 2020, Salı 15:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Max Kruse Fenerbahçe'ye açtığı tazminat davasında 7.5 milyon euro, Fenerbahçe ise açtığı davada 18 milyon euro talep etmişti. Taraftarlar sürecin uzamaması adına birbirleriyle ortak yolu buldu ve anlaşma kararı aldı. Sarı lacivertli kulüp yapılan anlaşması resmi sitesinden de duyurdu.

Max Kruse salgın döneminde sözleşmesini tek taraflı olarak fesih ederek ülkesi Almanya'ya gitmişti. Sarı-lacivertli yönetimin sunduğu teklifleri kabul etmeyen Kruse, ihtarname çekerek 3 aylık alacaklarının ödenmesini talep ederek konuyu FIFA'ya taşımış ve alacaklarına karşılık 7.5 milyon euro talep etmişti. Fenerbahçe de karşı atağa geçerek 18 milyon euro'luk bir dava açmıştı.

Gelinen noktada Kruse'nin avukatları ile Fenerbahçe Kulübü bir araya geldi ve tazminat konusunda anlaşmaya vardı. İki taraf da sürecin daha fazla uzamaması ve zarara uğramamak adına orta yol bularak anlaşmaya vardılar. 

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle:

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle:

Kulübümüzle eski oyuncumuz Max Kruse arasında bir süredir gündemde olan ve üzerine gerçek dışı çeşitli spekülasyonlar üretilen hukuki süreç, yapılan görüşmeler sonucunda bugün itibariyle sulhen sonuçlandırılmıştır.
Max Kruse’ye bundan sonraki kariyerinde başarılar diler, anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını dileriz. Camiamız ve kamuoyundan pek çok konuda yaratılan muhtelif spekülatif gündemlere itibar etmemelerini, Kulübümüzün resmi açıklamalarını beklemelerini bir kez daha rica ederiz.

Kruse'nin avukatı Sami Dinç, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Müvekkilimiz Futbolcu Max Kruse ile eski kulübü Fenerbahçe Futbol A.Ş. arasında FIFA Uyuşmazlık Çözüm Dairesi'ne de taşınmış olan ihtilafın her iki tarafın uzlaşmacı ve iyi niyetli girişimleri neticesinde sulhen çözümlenmiş bulunduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız. İhtilafın sonlandırılması için Fenerbahçe Futbol A.Ş. yöneticilerinin gösterdiği özveriye teşekkür eder, Fenerbahçe Futbol A.Ş.' nin başarılı bir sezon geçirmesini dileriz" dedi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Skandallar kralı Jese, Fenerbahçe'ye mi geliyor?