May'den yeni Brexit açıklaması

Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, Avrupa Birliği'nin mevcut teklifini kabul etmektense, bir Brexit anlaşması olmamasını tercih edeceğini söyledi.

26 Eylül 2018, Çarşamba 22:28
A A
May'den yeni Brexit açıklaması

May, Birleşik Krallık'ın Brexit müzakerelerinde ilerleme için AB'nin karşı tekliflerini görmeye ihtiyacı olduğunu vurguladıMay, gazetecilerin, bir Brexit anlaşması olmamasının Kanada-ABD ticaret anlaşmasına benzer bir Brexit anlaşmasından daha iyi olup olmadığı yönündaki sorusuna, "Her zaman söylediğim gibi; anlaşma olmaması, kötü bir anlaşmadan daha iyidir. Kötü bir anlaşmanın, Birleşik Krallık'ı parçalayacak bir anlaşma olacağını düşünüyorum" yanıtını verdi. AB ile iyi bir anlaşmaya varılabileceğine inanmaya devam ettiğini de vurgulayan May, "AB'nin bizim planımıza karşı teklifini görmeye ihtilyacımız var. AB'nin Birleşik Krallık'ın Brexit planında endişe ettiği noktaları ortaya koyması gerekir" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.