Mayın tuzağı: 2 polis şehit

Mayın tuzağı: 2 polis şehit

Tunceli'nin Nazimiye İlçesi yakınlarında polis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 polis şehit oldu

22 Haziran 2011, Çarşamba 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tunceli’nin Nazımiye İlçesi’nde polis aracının geçisi sırasında PKK’lı teröristler, yola önceden döşediği mayını uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada araçta bulunan 2 polis memuru şehit oldu.   

Nazımiye’de PKK’lı teröristlerin polis aracına yönelik mayınlı saldırısı ilçeye 500 metre mesafedeki Dereova Köyü yolunda bugün saat 11.45’de meydana geldi. Nazımiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait resmi plakalı aracın geçişi sırasında teröristler yola daha önceden tuzakladığı mayını uzaktan kumanda ile patlattı. Büyük bir gürültüyle meydana gelen patlamada araçta bulunan polis memurları Hakan Yavuz ile Gökhan Büyükaslan şehit oldu. Şiddetli patlamada aracın parçaları 200 metrelik bir alana yayıldı. Şehitlerin cesetleri olay yeri inceleme ekipleri tarafından toplandı.

Patlamada 2 metre derinlik, 3 metre de genişliğinde çukur oluştu. Olay yerinde güvenlik güçleri çalışmalarını sürdürürken, bir yandan saldırıyıp düzenleyip kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer5633","5633","201106","5633-4.jpg");

Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan kalkan 3 Sikorsky helikopterle teröristlerin kaçtığı güzergahlara profesyonel askerler indirildi. Bölgede 2 Kobra helikopter de sürekli uçuş yaparak, teröristlerin bulunabileceği alanların bombaladı. Bölgedeki operasyonlar sürdürülüyor.

BAŞBAKAN'DAN BAŞSAĞLIĞI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tunceli'de iki  polisin teröristler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit olması  nedeniyle İçişleri Bakanı Osman Güneş'e başsağlığı dileğinde bulundu.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın,  Tunceli'de teröristler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu iki polisin  şehit olması nedeniyle İçişleri Bakanı Sayın Osman Güneş'e bir başsağlığı  telgrafı gönderdiği ve üzüntülerini bildirdiği kaydedildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Dönmez tarih verdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin temelini atacak