Maykayıjınızı taze tutmanın püf noktaları

Sabahları işe giderken binbir zahmetle yaptığımız makyajın gün içinde solması ve bozulması oldukça sinir bozucu. Peki bunu önlemenin hiç yolu yok mu? İşte makyajınızı tüm gün pırıl pırıl tutmanın püf noktaları...

23 Mayıs 2019, Perşembe 09:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Makyajınızı koruyacak ve gün boyu rahatça kullanmanızı sağlayacak püf noktaları...

TEN MAKYAJI

TEN MAKYAJI

 

Pudralı ürünler kullanıyorsanız üst üste fondöten sürmek çok da istenilen bir etki yaratmayabilir. Yine makyajı en iyi tazeleme yöntemi kalıcılığını arttırmaktır diyerek makyaj bazı kullanmanızı öneririz. Böylece fondöteninizin uçmasını engellemiş olursunuz. Bunun yanında eğer cildiniz yağlıysa yanınızda bir pudra taşıyarak yağlanmayı kontrol altına alabilirsiniz.

DUDAKLAR

DUDAKLAR

 

Mat yapılı rujlar kullanıyorsanız çok fazla bulaşma ve açılma sorunu yaşamazsınız ama ola ki yaşarsanız yapacağınız en büyük hata, mat ruju üst üste sürmek olacaktır. O nedenle en güzel tazeleme yöntemi aynı renk bir dudak kalemi ile açılan yerleri tazelemek olacaktır. Eğer normal kremsi yapıda rujlar kullanıyorsanız o zaman zaten rujunuzu tekrar sürmenizde bir sakınca olmayacaktır.

GÖZ MAKYAJI

GÖZ MAKYAJI

 

Göz makyajınızda far kullandıysanız makyajınızı muhafaza etmenin ilk aşaması bir far bazı kullanmak. Far bazı kullanmanız farınızın uçuşmasını engeller ve gün boyu gözünüzde kalmasını sağlar. Böylece tazeleme ihtiyacı duymazsınız. Makyaj çantanızda birkaç pamuklu çubuk taşımanız akan eyelinerınızı veya göz kaleminizi temizlemek için kurtarıcı olabilir.

Dökülen rimeliniz için, ofisinizde bulunan bantlardan yararlanabilirsiniz. Gözaltı çizgilerine dolan kapatıcılar için ise yapılacak ne yazık ki çok bir şey yok, arada aynada makyajınızı kontrol edip dolan yerleri yüzük parmağınızı kullanarak tampon hareketlerle dağıtmanız en doğrusu olacaktır. Bir pudrayla sabitlemenizi öneririz.

Pembenar

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ayak peelingi evde nasıl yapılır?