Maymunlar barda garsonluk yapıyor

Japonya’nın başkenti Tokyo’ya 2 saat mesafede bulunan bir barda 2 maymun garson olarak çalıştırılıyor. Maymunlar için özel çalışma izinleri bile çıkartıldı

23 Mayıs 2018, Çarşamba 21:00
A A

Barın maskotu haline gelen maymun garsonlar masaları topluyor, içki servisi yapıyor, sıcak havlular, para üstü getiriyor ve tüm bu yaptıklarıyla da müşterileri eğlendiriyor.


Maymunlara herhangi bir eğitim vermediğini söyleyen barın sahibi Kaoru Otsuka'nın, masalara servis yaptığını gören maymunlar, onun hareketlerini zamanla kendi kendilerine taklit etmeye başlamış.

Maymunlardan daha yaşlı ve tecrübeli olan Yat-chan 16 yaşında ve son 8 yıldır bu işi yapıyor. Yat-chan, masalara yiyecek, içecek servisi yapmaktan, hesabı getirmeye kadar pek çok sorumluluğu üstleniyor.

Diğer maymun 8 yaşındaki Fuku-chan'in tek görevi ise müşterilere sıcak havlu götürmek ve müşterilerin sipariş vermeden önce ellerini temizlemesini sağlamak.

Maymunların suiistimal edilmediğinden emin olmak isteyen otoriteler, lokantayı sürekli teftiş ediyor. Bu yüzden her iki maymun da günde en fazla 2 saat çalışıyor ve mutfağa girip çıkmadan önce hem elleri hem de ayakları yıkanıyor. 

Müşteriler işini ciddiye alan maymunları izlemek için bara akın ediyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.