MEB 190 milyon ücretsiz ders kitabı dağıtacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 600 çeşit olmak üzere toplamda 190 milyon ücretsiz ders kitabı dağıtacak

14 Eylül 2017, Perşembe 17:17
A A
MEB 190 milyon ücretsiz ders kitabı dağıtacak
MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan, basılan kitapların ihale bedelinin 445 milyon lira olduğunu vurgulayarak "600 çeşit kitap ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize sunuldu. Bakanlığımızca alınan kitaplar, 81 ilde oluşturulan 420 dağıtım noktasına yükleniciler tarafından teslim edildi, teslim edilen kitaplar poşetlenerek öğrencilerimizin sırasında hazır halde bekletilecek" dedi.

"Müfredat değişikliğinden dolayı bu yıl ilk kez 1., 5. ve 9. sınıflarda kullanılacak hemen hemen tüm ders kitapları kuşe kağıda basıldı" bilgisini paylaşan Salih Ayhan, bunun da öğrencilerin ilgisini çekeceğini düşündüklerini söyledi.

4 MİLYONU SEVK HAZIR

Geçmiş yıllara oranla ders kitap dağıtımını daha hızlı ve sorunsuz şekilde tamamladıklarını dile getiren Salih Ayhan, "Son verilere göre 190 milyon kitabın 182 milyonu okullarımıza ulaşmış, 4 milyonu sevke hazır durumda, geriye kalan 4 milyon kitabın ise baskısı devam ediyor" şeklinde konuştu.

Salih Ayhan, dizgi, grafik ve tasarım gibi değişiklikler nedeniyle baskısına geç başlanan "Sosyal Bilgiler 4", "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4-5" ile 9. sınıf ders kitaplarının birkaç il dışında, okulların açılacağı 18 Eylül itibarıyla öğrencilere ulaştırılacağını belirtti.
       

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 100 bin dolara vücudunun yüzde 90’ını dövmeyle kaplattı