MEB 4. ve son nakil sonuçları açıklandı! Sorgulama için tıklayınız

LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere 4 nakil başvuru hakkı tanıdı. Nakil başvurularının sonuncusu 3-6 Eylül arasında gerçekleşti. MEB sonuçları bugün öğrencilerin erişimine açtı. MEB sorgulama için tıklayınız.

08 Eylül 2018, Cumartesi 10:16
A A
MEB 4. ve son nakil sonuçları açıklandı! Sorgulama için tıklayınız

4. nakil başvuruları 3-6 Eylül tarihleri arasında yapıldı. Son olarak gerçekleşen nakil başvurularının ardından biraz önce nakil sonuçları MEB'in sitesinden paylaşıldı. 4. nakil sonuçları için aşağıdaki linke tıklayınız.

MEB 4. NAKİL SONUÇLARI

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

8 Haziran 2018 Cuma günü kapanan okullar, 17 Eylül 2018 Pazartesi günü açılacak. Bugün itibarıyla okulların açılmasına 46 gün kaldı. Bir sonraki eğtim öğretim yılının sona erme tarihi ise 14 Haziran 2019 Cuma günü olarak belirlendi. 2018 - 2019 eğitim - öğretim yılının sömestr tatili ise 18 Ocak 2019'da başlayacak.

OKUL ÖNCESİ VE İLKOKUL BİRİNCİ SINIFLAR ERKEN BAŞLAYACAK!

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5´inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9´uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.” 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.