MEB açıkladı! İşte öğretmenlerin atama kontenjanları…

Milli Eğitim Bakanlığında görevli kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı 2019 Yaz dönemi yer değiştirme tercih işlemleri başladı. Peki, Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri nasıl yapılır? İşte MEB öğretmen atama kontenjanları…

22 Ağustos 2019, Perşembe 13:27 Son Güncelleme:
A A
MEB açıkladı! İşte öğretmenlerin atama kontenjanları…

Milli Eğitim Bakanlığında görevli kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı 2019 Yaz dönemi yer değiştirme tercih işlemleri başladı. 2019 yaz dönemi kadrolu öğretmenlerin mazeret durumuna bağlı yer değiştirme kontenjanları açıklandı. 

Milli Eğitim Bakanlığının Twitter hesabından, öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişikliği tercihlerinin alınmaya başlandığı duyuruldu.

Buna göre, öğretmenler, tercih işlemlerini "https://mebbis.meb.gov.tr" internet adresinden 27 Ağustos'a kadar yapabilecek.

Tercih sürecinin ardından atamalar, 29 Ağustos'ta gerçekleştirilecek. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri de 2 Eylül'den itibaren yapılacak.

Öte yandan, Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, daha fazla öğretmenin aile birliği mazeretine ilişkin yer değişikliğinden yararlanabilmesi amacıyla yer değişikliği işlemleri ağustosta planlandı.

Ayrıca öğretmenlerin emeklilik işlemlerinin yasa gereği haziran ve temmuzda yapılması nedeniyle mazerete bağlı yer değiştirmelerde daha çok talebin karşılanabilmesi adına emeklilik işlemlerinin tamamlanması beklendi.

 TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...