MEB GYS yarın yapılacak

MEB GYS yarın yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Yazılı Sınavı (2013 - MEB GYS) yarın yapılacak. Adayların yanında getirmesi gerekenler neler?

28 Aralık 2013, Cumartesi 12:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren giriş belgelerini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM’nin "https://ais2.osym.gov.tr" internet adresinden edinebilecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak.

Bu belgelerinin yazıcıdan dökümü edinilirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaretin bulunmaması gerekiyor.

SINAVA GİRECEĞİNİZ BİNAYI SINAVDAN ÖNCE GÖRMEKTE FAYDA VAR


Giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak.

Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er veya erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (bu özel durum muvazzaf askerler için geçerli değil), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milli Savunma Bakanlığı paylaştı! Özel harekatın paraşütle sızma görüntüleri...