MEB LGS Nisan ayı örnek soruları yayımlandı mı? İşte 2019 MEB LGS örnek soruları ile ilgili detaylar...

MEB LGS Nisan ayı örnek soruları yayımlandı mı? İşte 2019 MEB LGS örnek soruları ile ilgili detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 1 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik soru kitapçığı adaylar tarafından merak ediliyor. MEB LGS Nisan ayı örnek soruları yayımlandı mı? İşte 2019 MEB LGS örnek soruları ile ilgili detaylar…

24 Nisan 2019, Çarşamba 11:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milli Eğitim Bakanlığı LGS için yeni örnek soru kitapçığını yayımladı. Milli Eğitim Bakanlığınca 1 Haziran’da yapılacak LGS kapsamındaki merkezi sınava ilişkin yedinci örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere 45 soruya yer verildi. İşte 2019 MEB LGS örnek soruları…

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 1 Haziran’da yapılacak merkezi sınava yönelik yedinci örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere toplam 45 soruya yer verildi.

Yeni örnek soru kitapçığına, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "http://odsgm.meb.gov.tr/" internet adresinden erişilebiliyor.

Merkezi sınava yönelik daha önce 2018 Ekim, Kasım ve Aralık ile 2019 Ocak, Şubat ve Mart aylarında örnek soru kitapçıkları yayımlanmıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sınava girecek öğrenciler için ipuçları