Meclis'in 'Yeliz'i Twitter'da gündem oldu

TBMM'de anayasa görüşmeleri sürerken, milletvekilleriyle ilgili birbirinden ilginç iddialar ortaya atılıyor. Son iddia ise, AK Partili milletvekilinin sahte hesapla Meclis'ten canlı yayın yapması oldu...  

20 Ocak 2017, Cuma 14:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

@yelizadeley kullanıcı adıyla bir Twitter hesabının Genel Kurul salonunun içinden Periscope yayını yaptığı anlaşıldı. Twitter kullanıcılarında şaşkınlık yaratan bu durum kısa sürede tartışma yarattı. Çünkü Meclis'te bu isimde bir Milletvekili bulunmuyordu.

Kısa bir süre sonra Periscope yayının selfie kameraya geçmesiyle o hesabın fake yani sahte olduğu ortaya çıktı. AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski şoförü Ahmet Hamdi Çamlı'nın, @yelizadeley adıyla sahte hesap açtığı ve o hesap üzerinden de Periscope yayını yaptığı anlaşıldı. Hesap bu durumun ortaya çıkmasının ardından kapatıldı.

Çamlı'nın 'yelizadeley' adlı kullanıcı olduğu ortaya çıkınca CHP'li milletvekilleri anayasa değişikliğinin 9'uncu maddesi için oyunu kullanan Ahmet Hamdi Çamlı'ya 'Yeliz' diye seslendi.

Bir anda sosyal medya'nın gündemine oturan Çamlı'ya twitter'dan tepkiler gecikmedi. İşte o tweetler:

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'da utandıran görüntü! Piknikçilerden geriye çöp yığınları kaldı